Стартував проект «100 000 книжок для сільських бібліотек»

2 квітня відбулася прес-конференція, присвячена старту всеукраїнського проекту «100000 книжок для сільських бібліотек».

Можна довго перераховувати проблеми сучасного українського села і нарікати на долю. Але Фундація Дарини Жолдак вирішила не давити зайвий раз на жалість, а перейти до конкретних дій. Саме тому організатори проекту, за підтримки компанії «Нова пошта» та телеканалу «Україна», започаткували всеукраїнську акцію «100000 книжок для сільських бібліотек», приєднатися до якої можуть всі небайдужі мешканці нашої країни.

2

В Україні нараховується близько 15 тисяч сільських бібліотек – це 80 % від загальної кількості публічних бібліотек нашої країни. Основна проблема книгозбірень у сільській місцевості – відсутність нових надходжень, адже за останні 20 років оновлення фондів скоротилося на 90 %. Водночас місцеві мешканці досить активно відвідують бібліотеки, які нерідко є єдиними осередками розвитку й дозвілля в селі.

«Уже понад рік уся країна переконується, як багато можуть досягти українці, об'єднуючи свої зусилля, – кажуть організатори проекту, «Фундація Дарини Жолдак». – Цей проект спрямований на те, щоб згуртувати мешканців українських міст заради важливої мети – зібрати книги для дітей з українських сіл».

Основна хвиля збору триватиме з 2 по 17 квітня. Доставку зібраних книг до сільських бібліотек бере на себе компанія «Нова Пошта», яка повністю забезпечує логістику цього проекту. Кур’єри компанії доставлять книги в більш, ніж 200 сільських бібліотек по всій Україні. Результати акції буде презентовано під час V Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» (Київ) 22-26 квітня.

«Ми дуже раді долучитися до такої ініціативи, адже багато років займалися подібними благодійними проектами, і тому нам це близько. Ми дуже раді, що Фундація Дарини Жолдак вдало продовжує справу книжкової благодійності і ставить собі на меті амбітні цілі, – каже Олександра Коваль, президент «Форуму Видавців». – Зі свого боку закликаємо максимально допомогти нам у цій добрій і благородній справі усіх небайдужих до долі села і дітей в Україні, нашого інтелектуального майбутнього».

«Є гарна ініціатива, яку ми підтримуємо, і закликаємо всіх долучитися до неї – збір книжок для сільських бібліотек. Закликаємо всіх, хто може поділитися своїми книжками чи піти і придбати, – передати їх дітям, щоби вони мали можливість ознайомлюватися з художніми та науково-популярними творами», – каже Віталій Кличко,  голова Київської міської державної адміністрації.

«Сильна держава – це, в першу чергу, сильні, розумні, освічені, успішні люди. Тому треба більше читати, бо книжки дають нам велику мудрість і відповіді на усі наші запитання», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

"Високо цінуємо ініціаторів  цієї акції та щиро дякуємо усім, хто долучився до збирання дитячих книжок для сільських бібліотек. Бібліотекарі, як ніхто інший, щоденно бачать допитливі дитячі оченята, відчувають рухи дитячої душі, читають на дитячих обличчях захват від нових книжок. Дитячі казки, оповідання, вірші потрібні малечі щодня. Це наскільки чудово і неоціненно - передавати книжки для тих, хто їх потребує. Українська бібліотечна асоціація, долучившись до проекту з самого його початку, закликає усіх небайдужих оцінити соціальну значущість проекту і подарувати радість дітям", - коментує Ірина Шевченко, президент Української бібліотечної асоціації.

«Важливо давати дітям у селах доступ до якісних знань. Варто розуміти, що сільські бібліотеки часто є чи не єдиним джерелом знань для дітей, чи не єдиним місцем, де вони можуть дізнатися щось корисне, розширити кругозір. Особисто для мене важливо те, що проект покаже моїм дітям, що поділитися знаннями з їх однолітками з маленьких населених пунктів дуже просто – за допомогою цікавої та корисної книги», – каже Олег Панюта, ведучий програми «События недели» (канал «Україна»).

«Не секрет, що сільська місцевість за проникненням інтернету та якістю ІКТ інфраструктури далека від міської, отже КНИГА для дітей в селі має значно більшу ЦІННІСТЬ. Передаючи книгу, передаєш не просто друковане видання або казку, передаєш знання, бажання пізнати щось нове, досі невідоме, передаєш турботу та частинку свого тепла тому, хто візьме цю книгу в руки та відкриє для себе новий світ. Діти – це майбутнє і наша завдання дати кожній дитині можливість розвитку через книгу. Робіть добро – це просто!» – коментує Олена Кривенко, голова правління БФ «КОЛО».

Долучитися до акції «100 тисяч книжок для сільських бібліотек» просто. Для цього потрібно зайти на сайт http://100books.kanalukraina.tv/ та обрати для себе найбільш зручний варіант передачі книг.

Лінк на відео проекту: http://www.ex.ua/111609418534

Унікальність цього проекту полягає у тому, що свої сили у ньому об’єднають благодійні фонди, бізнес-компанії, державні установи, медіа та звичайні українці. Серед відомих особистостей проект підтримують Віталій Кличко, Андрій Садовий, Олег Панюта, Тала Калатай, Марина Кухар, Віктор Бронюк, Марія Бурмака та інші.

Окремий київський етап акції «100 тисяч книжок для сільських бібліотек» відбудеться на Книжковому Арсеналі 22-25 квітня в рамках благодійного проекту Арсенал Добрих Справ (детальніше про проект за посиланням http://artarsenal.in.ua/news-824.html)

Партнери проекту: Нова Пошта, телеканал «Україна», Міністерство освіти та науки України, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», Форум видавців, Українська бібліотечна асоціація, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, БФ «Коло»

Що віддав – то твоє!