V Всеукраїнська конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги»: Підсумки

Українська бібліотечна асоціація спільно з Національної академією керівних кадрів культури і мистецтв 18–21 лютого 2015 р. провела V Всеукраїнську конференцію «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги», що ми її називаємо «Славсько 2015».

Перший свій ювілей конференція відзначила насиченою програмою, традиційною цікавою роботою та предметними результатами.

P1230656

Учасники відзначили внесок конференцій у розвиток навчального середовища для бібліотекарів, проаналізували здобутки попередніх конференцій.

На пленарній сесії «Безперервна інформаційно-бібліотечна освіта: виклики часу» була представлена концептуальна модель реалізації ступеневої бібліотечно-інформаційної освіти в Україні в умовах євроінтеграції (доповідач проф. А.В. Соляник), презентовані особливості фахової освіти бібліотекарів в Польщі (Т. Лесняк, Кросно, Польща), а також обговорювалися питання розвитку компетенцій фахівців сучасної бібліотеки, підвищення управлінської компетентності та професійного рівня бібліотечних фахівців, програм підвищення кваліфікації, неформальної освіти та підготовки бібліотекарів до роботи в умовах змін. З доповідями і презентаціями пленарної сесії можна ознайомитися тут.

Упродовж трьох днів роботи конференції у форматі nonstopпроходив тренінг «Залучити до професії, залишитися в професії, розвиватися в професії», спрямований на створення реклами бібліотечної освіти і професії, розробку рекламних та іміджевих відео, об’єднаний однією ідеологією «Я - бібліотекар: профорієнтація - професіоналізація - самореалізація». Учасники конференції рекомендують навчальним закладам І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, обласним курсам і центрам підвищення кваліфікації, регіональним тренінговим центрам, працівникам бібліотек використовувати ці відео у своїй роботі для формування позитивного іміджу бібліотечної професії та залучення до бібліотечної освіти, а також регіональним відділенням та активістам УБА для рекламування освітніх послуг УБА. Доступ до відео на каналі УБА на Youtube:

1.https://www.youtube.com/watch?v=mUL7pjRJXeE

2.https://www.youtube.com/watch?v=eQ0faN_vUv0

3.https://www.youtube.com/watch?v=EMn1Zn-vg6w

4. https://www.youtube.com/watch?v=ypmHMgNwVBs&feature=youtu.be

Під час тематичних майстерень, що вже стали традиційними для конференцій у Славському, відбувалося оновлення навчальних програм тренінгових центрів (майстерня 1), узагальнювався досвід та напрацьовувалися матеріали майбутніх навчальних вебінарів (майстерня 2), розроблялися рекомендації щодо організації навчальної діяльності з проблеми «Надання доступу до електронних послуг» (майстерня 4), викладачі і тренери вчилися керувати часом та здійснювати особистісний тайм-менеджмент (майстерня 5). Особливо зацікавила учасників робота у майстерні 3, де Броніслава Вознічка-Парузель, професор Інституту наукової інформації та бібліології Університету Миколая Коперніка в Торуні (Польща) та наші колеги із Дніпропетровська, Запоріжжя і Черкас розробляли рекомендації щодо організації навчальної діяльності з проблеми «Сучасна бібліотека: нові виклики та загрози» (напрацювання майстерень – дивись тут).

8146

Дискусійно, у широкому колі учасників відбувалися обговорення сучасних проблем фахової бібліотечної освіти за «круглим столом». Провідні вчені-бібліотекознавці, педагоги, викладачі та тренери спільно з директорами бібліотек обговорили стандарт освіти, класифікатор професій, наповнення навчальних планів різного рівня підготовки фахівців: бакалаврів, магістрів, докторів філософії. Спільно з практиками дискутували щодо практичної підготовки фахівців, закріплення молодих бібліотекарів у професії. Було вирішено створити секцію УБА з бібліотечної освіти, у межах якої розгортати більш тісну співпрацю викладачів навчальних закладів та здійснювати обговорення поточних питань.

Загальний конструктивний настрій конференції підтримували неформальні заходи – збір книг для бібліотеки пансіонату «Славський», створення «вільної полиці для відпочиваючих» (буккросинг «Книга в тренді») та улюблена всіма «Фотосушка» фото та постерів «Я бібліотекар», «Бібліотекарі вчаться», «Бібліотекарі навчають», де загального визнання набули роботи з Миколаївської ОУНБ ім. О.М.Гмирьова. Активність, доброзичливість, витривалість і позитив дозволили учасникам ефективно працювати, підтримувати загальний настрій та неповторну атмосферу роботи у форматі nonstop. Фотозвіт дивись тут.

Сподіваємося, що життя створить нам можливості у 2016 році провести наступну конференцію «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги» у Славсько, тим самим розвиваючи освітній бібліотечний простір та примножуючи традиції УБА.

8418 1