ІІ Зимова школа молодих бібліотекарів УБА, 2-5 лютого 2015 р., Закарпатська обл. Підсумки

З 2 по 5 лютого 2015 р. в с.Ізки Закарпатської обл. Українська бібліотечна асоціація провела ІІ Зимову школу молодих бібліотекарів. Це інформаційно-освітній проект, головна мета якого - допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію.

Учасниками Школи стали 20 молодих та креативних бібліотекарів з різних бібліотек всієї України, що були відібрані на конкурсній основі та сплатили реєстраційний внесок.

Цьогоріч робота Школи відбулась за фінансової підтримки УБА та її партнерів - компанії PressPoint (http://presspoint.ua/), Передплатної агенції «Періодика» (http://www.periodik.com.ua/), Еко-курорту «Ізкі» (http://izki.com.ua/ua/) та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття».  

Діставшись до місця проведення навчання (с. Ізки, Еко-курорт «Ізкі»), робота розпочалась з першого дзвоника, привітання учасників та знайомства. Також було розподілено персональні обов’язки серед школярів та сформовано 3 групи відповідно до завдань тренерів.

6476

Тренерами ІІ Зимової школи молодого бібліотекаря УБА були:

Барабаш С.І., канд. наук з соц. комунікацій, вчений секретар Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка НТУУ «КПІ», голова Секції з адвокації УБА - тренер Школи

Бояринова О.Є., PR-менеджер Виконавчого офісу УБА, голова Молодіжної секції УБА, тренер ГТЦ – організатор Школи

Вірстюк М.М., завідувач відділу новітніх технологій Івано-Франківської ОУНБ ім.І.Франка, член Президії УБА, тренер РТЦ - організатор Школи

Лугова Л.А., директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії УБА, заслужений працівник культури України – директор Школи.

7200

Учасники ІІ Зимової школи відпрацювали 9 уроків з таких тем, як: PR та реклама, імідж бібліотеки, брендинг, ефективні комунікації, робота за ЗМІ, створення рекламних роликів, створення рекламних макетів у Photoshop, InDesign, створення і розміщення інтернет-реклами.

У програму Школи також були включені виступи-тренінги від самих учасників, що розкривали такі теми, як: «Мотивація бібліотекаря як запорука його професійного розвитку», «Генерування ідей, стимулювання креативності», «Як написати рецензію до видання, як написати особливе резюме» та ін.

6732

Учасниками Школи була підготовлена та проведена інформаційно-рекламна Акція «Бібліотека – шлях до успіху».

0637

За сприяння ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» та відділу культури Міжгірської райдержадміністрації Закарпатської обл. школярі відвідали бібліотеки с.Ізки та с.Лозянське, де пройшла дружня зустріч - обмін досвідом між бібліотекарями, сільськими головами та представниками відділу культури.

6778

6986

Впродовж усього навчання 3 команди школярів виконували творчі завдання, а саме:

1. Розробити план PR-кампанії бібліотеки.

2. Розробити прес-реліз для ЗМІ.

3. Розробити дресс-код для молодого бібліотекаря (дівчини та хлопця).

5. Створити рекламного відео «Відпочивай з користю» (Відео на 1-3 хв. ).

5. Створити мотиватори читання (мотивуючі фото).

6. Створення стаціонарну полицю буккросингу в готелі та заходи з його реклами.

6723

Роботи учасників будуть розміщені на сайті Школа молодого бібліотекаря УБА та в групі проекту на Facebook.

В останній день роботи Школи були презентовані досягнення кожної з команд, які стосувались піару, реклами та іміджу бібліотек. Всі школярі отримали сертифікати про участь у Школі та пам’ятні подарунки від УБА.

Кожен учасник ІІ Зимової школи повіз додому валізу вражень, емоцій, креативу, ідей і, звичайно ж, Ne-формаtу, які потім будуть втілені у діяльність бібліотек всієї України.

6998

Програму школи дивіться тут.

Щоденник школи тут

Фотозвіт дивіться тут - https://www.flickr.com/photos/51235748@N04/sets/72157650309417290/.

Група проекту на Facebook - https://www.facebook.com/groups/183438331837127/.