Бібліотекарі засуджують жахливий терористичний акт у Парижі

7 січня 2015 р. президент Американської бібліотечної асоціації Кортні Янг оприлюднила Заяву стосовно нападу на офіс журналу «Charlie Hebdo».

Американська бібліотечна асоціація найрішучішим чином засуджує вчорашню атаку на офіс журналу «Charlie Hebdo» в Парижі і смерть там дванадцяти людей....

paris-magazine-terrorist-attack-1

Бібліотеки та преса є основою демократичного суспільства. Можливість вільного висловлювання важлива для роботи бібліотекарів і журналістів. Свобода слова - невід'ємний складник етичних цінностей і кращих зразків діяльності в обох професіях. Такі атаки суперечать цінностям доступу до інформації з врахуванням різноманітності поглядів, цінностям громадянської участі, яка спонукає людей читати і обговорювати ці погляди без страху.

Американська бібліотечна асоціація підтверджує свою підтримку свободи публікувати, читати і обговорювати. Цей жахливий напад порушує статтю 19 Загальної декларації прав людини, яку підтримала Американська бібліотечна асоціація: «Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне висловлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань і свободу шукати, отримувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів».

Бібліотечний білль про права і Кодекс етики Американської бібліотечної асоціації в повній мірі втілюють в життя ці принципи.

Ми продовжуємо отримувати новини щодо цієї трагічної події і будемо й далі спостерігати за ситуацією. Ми висловлюємо нашу солідарність та підтримку колегам із бібліотек у Франції, зокрема, з Асоціації французьких бібліотекарів, за їхнє постійне пристрасне служіння заради свободи слова у французькому суспільстві.

Джерело: http://bit.ly/1KoBIHe

Переклад В.С. Пашкової, віце-президента УБА