Українська бібліотечна асоціація на XIV Міжнародній науково-практичній конференції «Менеджмент вузівських бібліотек» у м. Гомель, Республіка Білорусь

З 12 по 13 листопада 2014 у м. Гомель на базі Гомельського державного технічного університету (ГГТУ) ім. П.О. Сухого під егідою ЮНЕСКО пройшла XIV Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент вузівських бібліотек». Тема 2014 року: «Бібліотеки установ вищої освіти в суспільстві знань: інновації в менеджменті і технологіях». Співорганізатори конференції: Фундаментальна бібліотека Білоруського державного університету, бібліотека ГДТУ ім. П.О. Сухого і бібліотека Білоруського торговельно-економічного університету споживчої кооперації.

IMG 0045

IMG 0048

У роботі конференції взяли участь 74 особи з 6 країн: Білорусі, Казахстану (2 учасники), Польщі (1), Росії (3), США (1) та України (4). На конференції було представлено 27 бібліотек установ вищої освіти з усіх регіонів Республіки Білорусь, а з Національної бібліотеки Білорусі, Центральної наукової бібліотеки ім. Я.Коласа НАН Білорусі, Науково-педагогічної бібліотеки Головного інформаційно-аналітичного центру Міністерства освіти РБ, а також видавництва та книготорговельні організації.

Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор ГГТУ ім. П.О. Сухого, доктор фізико-математичних наук, професор С.І. Тимошин, керівник Координаційного і методичного центру мережі бібліотек установ вищої освіти Республіки Білорусь, член Національної комісії у справах ЮНЕСКО в Республіці Білорусь, директор ФБ БДУ П.М. Лапо, керівник Гомельського методичного об'єднання бібліотек установ вищої освіти, директор бібліотеки Гомельського державного університету (ГДУ) ім. Ф. Скорини Н.А. Кирик. Проректором ГГТУ ім. П.О. Сухого з навчальної та виховної роботи, доктором соціологічних наук, професором В.В. Кирієнко було зачитано вітальний лист директора відділення «Товариства знань» при Секторі ЮНЕСКО з комунікацій та інформації пана Індраджіта Банерджі.

IMG 0049

У пленарних доповідях був представлений аналіз шляхів підвищення ефективності освітньої, наукової та виховної діяльності університетів на основі інноваційної діяльності бібліотек. Серед доповідачів: директор Фундаментальної бібліотеки БДУ П.М. Лапо, директор бібліотеки факультету міжнародних і регіональних відносин Іллінойського університету (Урбана-Шампейн, США) Стівен Вітт, виконавчий директор Асоціації регіональних бібліотечних консорціумів (АРБІКОН), директор інформаційно-бібліотечного комплексу Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету (Санкт-Петербург, Росія), кандидат технічних наук, доцент О.І. Племнек, директор бібліотеки Лазарського університету (Варшава, Польща) Хенрік Холлендер, , директор наукової бібліотеки Євразійського національного університету ім. Л.Н.Гумилева (Астана, Казахстан) Б.А. Оразалієв.

Українську бібліотечну асоціацію на конференції представили і виступили з доповідями заступник директора з наукової роботи НТБ НТУУ «КПІ» М. Л. Друченко (доповідь «Ключова роль бібліотеки в просуванні результатів наукових досліджень університету») і вчений секретар НТБ НТУУ «КПІ», голова Секції з адвокації УБА, канд.н. із соц. комунікацій С.І. Барабаш (доповідь «Корпоративна діяльність як складова адвокації університетської бібліотеки»). У виступах українських бібліотекарів було представлено цікавий досвід та можливості університетських бібліотек України у контекті партнерських стосунків з Українською бібліотечною асоціацією та відчутного професійного зростання членів УБА. Відбулися зустрічі та окреслено напрями подальшої співпраці з керівниками Білоруської бібліотечної асоціації, а саме: із заступником Голова Ради ББА Юрик Інною Вікторівною, головою Ревізійної комісії Анохіним Олександром Олександровичем, головою комітету з інформаційної культури Больновою Ольгою Олександрівною.

IMG 0051

IMG 0044

Із заходів конференції варто відзначити хакатони, на яких був зроблений SWOT-аналіз перспективних напрямів діяльності бібліотек вищих навчальних закладів Республіки Білорусь, семінар з розвитку креативності для молодих бібліотекарів університетських і публічних бібліотек Гомельської області, круглий стіл «Традиції та перспективні тенденції в практиці суб'єктів інформаційної діяльності». Очікувано відбулися і традиційні презентації інформаційних продуктів, баз даних та програмного забезпечення для автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем.

Робота конференції була висвітлена в міських ЗМІ, зокрема місцевим телебаченням (http://gorodtv.by/ рубрика «Майбутнє університетських бібліотек»).

Інформаційні повідомлення про конференції в місцевих ЗМІ:

Радіо-Гомель-FM

http://radiogomelfm.by/news/v-gomelskom-universitete-imeni-suhogo-obsudyat-vuzovskie-biblioteki

Гомель цивільний:

http://gomelcivil.org/index.php/37-populyarnye/2643-mezhdunarodnaya-konferentsiya-vuzovskikh-bibliotek-proshla-v-tekhnicheskom-universitete