ІІ Літня школа молодих бібліотекарів, серпень 2014, Івано-Франківська обл. Підсумки

З 20 по 23 серпня 2014 р. в с.Поляниця Івано-Франківської обл. Українська бібліотечна асоціація провела ІІ Літню школу молодих бібліотекарів. Це інформаційно-освітній проект, головна мета якого - допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію.

Учасниками Школи стали 19 молодих та креативних бібліотекарів з різних бібліотек всієї України, що були відібрані на конкурсній основі та сплатили реєстраційний внесок.

Бібліотечна молодь розпочала «школярство» з ознайомлення із тонкощами роботи Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Тут учасників Школи привітали начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації В. В. Федорак, заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації, депутат обласної ради В. І. Артим, кандидат історичних наук, професор кафедри Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Я. О. Хіміч та директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Л. В. Бабій.

10636191 807631512590461 6180220498117013432 n

Діставшись до місця проведення навчання (с.Поляниця, ТК «Буковель»), робота розпочалась з першого дзвоника та презентації від Ярослави Хіміч «Бібліотека позитивних змін: нові виклики, нові ідеї, нові послуги».

7819-600x397

Також відбулось представлення учасників Школи, розподіл персональних обов’язків та поділ на групи відповідно до завдань, що розробили тренери. Таким чином, в Школі працювали:

- аніматори, які забезпечували інтерактивні методи навчання та активний відпочинок;

- репортери, блогери (ведення блогу Школи, групи у Фейсбуці, створення репортажів);

- фото та відеокореспонденти;

- оформлювачі (створення реквізиту, написання тексту та малювання).

Учасників Школи було поділено на 3 команди, кожна з яких отримала завдання, а саме: організація буккросингу на території готелю, де проживали учасники; презентація буккросингу для відпочиваючих в ТК «Буковель»; проведення Акції «Єдина Україна». Кожен учасник також отримав індивідуальне завдання від тренерів Школи – розробка нової бібліотечної послуги для своєї бібліотеки та PR-кампанії з популяризації цієї послуги.

У перший день навчання пройшли презентації «Бібліотека оффлайн і онлайн: послуги бібліотеки з використанням IT» від Миколи Вірстюка та «Бібліотека цікавих подій: розробка PR-кампанії з популяризації бібліотечної послуги» від Оксани Бояринової.

Другого дня учасники ІІ Літньої школи «Ne-формаt» помандрували підкорювати найвищу вершину України – гору Говерла. Школярі активно обмінювались своїм досвідом та долучились до обговорення основних проблем бібліотек під час підйому, а на самій вершині встановили прапорець УБА, заспівавши разом гімн України.

10496244 1529104890641955 7599982034197613528 o

Сповнені думок та вражень, школярі повернулись до конференц-зали, де провели майстер-класи з таких актуальних та корисних тем, як:

«З чого має починатись бібліотечна робота, або чому важлива мотивація»;

«Навички вербального та невербального спілкування, виступ перед аудиторією»;

«Особливості підготовки матеріалів (збір,обробка, редагування). Основні жанри бібліотечної журналістики»;

«Шукаємо роботу не виходячи з бібліотеки»;

«Створення позитивного іміджу сільської бібліотеки»;

«Як вести бібліотечний блог цікаво та доступно?»;

«Програма "audacity"».

7952-600x397

Третій день Школи був не менш насиченим, адже в цей день, окрім професійно корисних презентацій від тренерів Ярослави Хіміч та Олени Сльозки про бібліотечні послуги Америки та Європи, школярі провели Акцію «Єдина Україна» та презентували організований ними бук кросинг для відпочиваючих у ТК «Буковель». Під час Акції біля центрального фонтану школярі взялись за руки, утворивши таким чином серце, у середину якого запросили гостей ТК «Буковель», які тримали аркушики з назвами своїх населених пунктів. Школярі тримали у руках прапорці кожної області України і по черзі виголошували їх назви, таким чином показуючи, що Україна єдина.

10616626 1679433755615411 98853259586254389 n

Запрошення скористатись буккросингом мали цікавий формат: хлопці-бібліотекарі розробили спеціальні плакати з такими закликами: «Віддам книгу патріоту», «Вільні хлопці», «Безкоштовні обійми» та рекламували нову послугу на території ТК «Буковель», привертаючи до себе увагу туристів та розповідаючи про те, як і де під час відпочинку можна почитати книгу.

В останній день роботи Школи були презентовані випускні роботи кожного з учасників, які стосувались нової послуги для їх бібліотеки, що згодом буде реально запроваджена. Всі школярі отримали сертифікати про участь у Школі, пам’ятні подарунки та видання від УБА.

Кожен учасник ІІ Літньої школи повіз додому валізу вражень, емоцій, креативу, ідей і, звичайно ж, Ne-формаtу, які потім будуть втілені у діяльність бібліотек всієї України.

Фотозвіт дивіться тут.

Щоденник Школи - http://school-lib.org.ua/litnya/litnya-shkola-molodix-bibliotekariv-20-23-08-2014/.

Група на Facebook - https://www.facebook.com/groups/183438331837127/.