Бібліотека – територія добра: досвід роботи з переселенцями

У м. Борисполі Київської обл. з’являються все нові гості зі східних областей України. У такий нелегкий для нашої країни час Бориспільщина і Бориспіль надали тимчасовий притулок родинам, які потрапили у біду. Міська центральна бібліотека м.Бориспіль гостинно відчинила свої двері для нових відвідувачів. Одні приходять до бібліотеки за книгами, переглянути пресу. Інші - скористатись онлайн-сервісами. Майже місяць бібліотеку відвідує бабуся з онуком-підлітком, які були вимушені через бойові дії покинути рідний Донецьк. За допомогою скайп-зв’язку хлопчик спілкується з матусею, яка нині знаходиться в одній з країн далекого зарубіжжя.

P1170594

Хтось із нових користувачів має потребу поспілкуватись, поділитись наболілим. Інколи – просто випити склянку чаю, якою гостинно пригощають бібліотекарі. Є й такі, хто просять допомогти у конкретній ситуації. Так, зі своєю проблемою до бібліотекарів звернулась мати 2-х діточок, яку поселили в одному з сіл Бориспільського району. Працівники бібліотеки уважно вислухали її, записали координати та передали інформацію до райвиконкому, адже чужої біди не буває.

Бориспільська міська центральна бібліотека стала територією добра й допомоги і для відпускника-десантника, родина якого залишила рідну оселю на Донеччині та приїхала тимчасово до нашого міста. Крім невеликої добровільної фінансової допомоги, зібраної відвідувачами бібліотеки, працівники книгозбірні передали на фронт книги місцевих письменників – Світлани Тимченко, Галини Писанки, Петра Дениска, «Кобзар» Т.Шевченка, а також декілька випусків місцевих газет. Щоб там, у страхітті війни, наші хлопці знали, що про них пам’ятають і всіляко підтримують. Бібліотекарі налагодили зв’язок воїна з районним осередком з надання гуманітарної допомоги і наступний рейс волонтерів буде організовано у його частину. Родині воїна надана допомога сільгосппродукцією від одного з орендарів Бориспільського району. Будемо чекати нашого героя і всіх наших дорогих воїнів з перемогою!

Напередодні нового навчального року у м.Бориспіль триває акція допомоги у підготовці дітей до школи «Допоможіть дітям героїв», яку проводить телерадіостудія «Бориспіль» спільно з управлінням культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради. До міської центральної бібліотеки небайдужі бориспільці приносять канцелярське приладдя, яке буде роздане не лише дітям, батьки яких беруть участь у бойових діях, а й дітям, що прибули до м.Бориспіль з гарячих точок України.

Жанна Кручиніна, директор Бориспільської МЦБС Київської обл.