Чернігівське та Рівненське ОВ УБА: обмін досвідом

Вже не вперше Чернігівським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації організовуються культурно-освітні та науково-освітні поїздки з обміну досвідом до бібліотек інших областей. Цей рік не став виключенням: з 27 по 29 травня 2014 р. за ініціативи президії та голови відділення І. М. Аліференко, було організовано науково-освітню поїздку до бібліотек Рівненщини.

Відвідали бібліотеки Рівненщини 45 бібліотекарів: з 13 районних бібліотек в тому числі і сільських, 2-х міських, 3-х обласних та Наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка. Програма поїздки була насичена і включала в себе ознайомлення з роботою мережі публічно-шкільних бібліотек, районних, обласних, а також з культурними та історичними особливостями регіону.

DSCN3726

Першою відвідали бібліотеку села Грем’яче Острозького району, де ознайомились з роботою публічно-шкільної бібліотеки, яка є переможницею конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі надання безкоштовного доступу до інтернету» за програмою «Бібліоміст». Л. Лаптєва завідувач бібліотеки-філії, представила презентацію з досвіду роботи «Складові успіху створення позитивного іміджу та надійної репутації книгозбірні». Бібліотекарів Чернігівщини вразив креативний підхід до роботи та професіоналізм Л. Лаптєвої.

Наступною зупинкою подорожі стало відвідування м. Острог та ознайомлення з досвідом роботи Острозької центральної районної бібліотеки, презентацією їх діяльності, екскурсією по бібліотеці, обміном досвідом та спілкуванням. Під час подорожі чернігівців постійно супроводжували директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки В. П. Ярощук та методист обласної бібліотеки С. П. Ступницька.

Крім того, бібліотекарі мали змогу побачити і культурні надбання краю: відвідали Музей книги, Острозький замок, Національний університет «Острозька академія» та зокрема ознайомилися з роботою Наукової бібліотеки академії.

DSCN3897

Другого дня бібліотекарі відвідали Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку, Рівненську обласну бібліотеку для дітей та Рівненську обласну бібліотеку для молоді. Ознайомилися з досвідом роботи бібліотек, заслухали та переглянули презентації окремих напрямів роботи бібліотек, таких як: краєзнавчі корпоративні електронні бази даних, освітні проекти, розвиток сайтів та інтернет-ресурсів, організація мережі публічно-шкільних бібліотек та їх функціонування. Екскурсію по обласній універсальній бібліотеці провела директор В. П. Ярощук, ознайомивши окремо з кожним відділом. Поділилися своїм досвідом та творчими надбаннями також колективи обласних дитячої бібліотеки та бібліотеки для молоді.

Своїми враженнями про поїздку поділилися представники Щорської центральної бібліотечної системи, які сповнені гарних вражень повертались з Рівненщини: «Перш за все вразила гостинність господарів, їх бажання поділитися всіма своїми доробками. Цікаві виставки і презентації, зі смаком оформлені зали бібліотек, високий рівень інформаційної діяльності і увага до кожного відвідувача сприяють залученню до бібліотек, в яких ми побували, користувачів різних категорій. Перегортаючи в пам’яті сторінки цієї цікавої і корисної подорожі, організованої ЧОВ УБА, зупиняємось на тих елементах роботи колег, які можна запровадити у бібліотеках нашої ЦБС. Вдячні всім, хто долучився до створення умов для спілкування бібліотекарів Чернігівської і Рівненської областей, для нашого ознайомлення з історичними і культурними традиціями міста Рівне та Острозького району».

IMG 3478

Науково-освітня поїздка залишила незабутні враження, сподіваємось що «рівненські» інновації набудуть впровадження по бібліотеках всієї області, а рівненських колег чекаємо у гості для подальшої плідної співпраці та обміну досвідом.