Конференція Миколаївського регіонального відділення УБА, 14.05.2014 р.

14 травня 2014 р. на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбулася конференція «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації: стратегія розбудови та динамічного розвитку». Конференція стала підсумковим заходом у рамках адвокаційної кампанії «Регіональна бібліотечна асоціація: спільними зусиллями розвиваємо громади» - проектної ініціативи Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації (МРВ УБА), підтриманої програмою «Бібліоміст». У конференції взяли участь більше 100 осіб – активісти та члени Української бібліотечної асоціації, представники програми «Бібліоміст», органів влади, засобів масової інформації, професійні делегації з міст та районів Миколаївської області, партнери бібліотек.

Виступ Євсєєва В. Б.директора Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області

Відкрила конференцію голова Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації, директор ОУНБ ім. Гмирьова, заслужений працівник культури Н.Ф. Богза. До привітань приєдналися депутат Миколаївської обласної ради Симоненко О.І. та заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Л.О. Поддубна. Вони подякували працівникам бібліотек за їхню плідну роботу та побажали бібліотекарям подальших успіхів у реалізації творчих задумів та професійних ініціатив. Вітання учасникам конференції від Президента Української бібліотечної асоціації І.О. Шевченко озвучила член Президії УБА І.М. Аліференко.

Аліференко та Туманова

Професійна частина конференції включала доповіді та виступи учасників щодо напрямків розвитку регіонального відділення УБА. Член Президії УБА, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г.Короленка І.М. Аліференко окреслила місце, роль та засади стратегічного розвитку Української бібліотечної асоціації. Заступник директора програми «Бібліоміст» М. Абдуразакова висвітлила питання модернізації українських бібліотек та результати запровадження інновацій у бібліотеках Миколаївщини. Голова МРВ УБА, директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Н.Ф. Богза представила напрацювання та стратегічні напрями діяльності Миколаївського регіонального відділення УБА. Виступ заступника голови Жовтневої райдержадміністрації з соціальних та гуманітарних питань О.І. Ткаченко був присвячений діяльності місцевої влади на підтримку бібліотек. Директор Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області В.Б. Євсєєв розповів про нові послуги бібліотек області на базі спільно створених дистанційних консультативних пунктів для підприємців. Директорами Жовтневої ЦБС Т.Г. Остафійчук та Снігурівської ЦБС А.А. Косій були презентовано досвід діяльності із застосування нових форматів інформаційного обслуговування населення області.

Майданчик інновацій

Інтерактивного формату конференції додав Аукціон ідей «Змінюємо бібліотеку разом», де були представлені проектні ініціативи від бібліотек області, модератором якого виступила заступник директора ОУНБ ім. О.Гмирьова Н.В. Моісеєва. З-поміж поданих на Аукціон проектів учасники конференції обрали 3 кращих.

Учасники конференції

У рамках конференції відбулося нагородження відзнаками «Преміум-партнер» та дипломами партнерів бібліотек за ефективне співробітництво та підтримку бібліотечних інновацій. Грамоти за активну професійну діяльність та внесок у розвиток Української бібліотечної асоціації отримали директор Жовтневої ЦБС Т.Г. Остафійчук та директор Березанської ЦБС Є.А. Туманова, грамотами Миколаївського регіонального відділення УБА нагороджено А.А.Косій, В.М. Скриль, І.О. Бондаревську та Р.А. Черепанову, директорів Снігурівської, Березнегуватської, Новобузької та Кривоозерської ЦБС.

На конференції були представлені відеоролики про діяльність та напрями подальшого розвитку МРВ УБА, про здобутки бібліотек області з проектної та фандрейзингової діяльності. У рамках роботи «Майданчика інновацій» 19 ЦБС області представили експозиції, присвячені інноваційній діяльності, усі бажаючи мали можливість запозичити цікаві ідеї, скориставшись рекламними матеріалами бібліотек. Спеціально до заходу були розроблені та виготовлені банери про МРВ УБА. Кожний учасник поруч з роздатковими матеріали, що були виконані у єдиному корпоративному стилі, отримав фірмову бутоньєрку.

Переможці аукціону ідей та майданчику інновація

Підсумком конференції стало ухвалення Резолюції, де проголошено основні стратегічні напрями розвитку Миколаївського регіонального відділення УБА.

Конференція МРВ УБА поєднала професійність та творчість бібліотечних працівників, що сприяло гарному піднесеному настрою. Всі учасники збагатились досвідом і зарядились енергією для нових креативних ідей!