Акція «Бібліотека під відкритим небом»: підсумки

У день Європи в Україні, який у 2014 році українці відмічали 17 травня, Українська бібліотечна асоціація спільно з Гете-інститутом в Україні провела адвокаційний захід «Бібліотека під відкритим небом». Місцем проведення акції було обрано територію Ботанічного саду ім. А.В. Фоміна, м.Київ. 

УБА

Під час заходу учасники – бібліотеки м. Києва та партнери Української бібліотечної асоціації – презентували свої послуги та проводили різноманітні інтерактивні заходи з мешканцями та гостями столиці з метою привернення уваги громади до можливостей, які надають бібліотеки, та популяризації читання. Насичена програма включала голосні читання, вікторини, квести, конкурси, зустрічі з авторами, художниками, співаками, майстер-класи, спілкування з психологами, тренінги зі самовдосконалення, дитячі ігри тощо.

Загальне фото
Калейдоскоп цікавих заходів представила Державна бібліотека України для юнацтва, з-поміж яких варто відмітити шанс-вікторину «Під знаком Європи», міні-консультації про розвиток пам’яті, досягнення поставлених цілей, спілкування з психологом про управління емоціями, майстер-клас з фурошики, ап-сайклінгу «Друге життя журналів. Створимо колаж до Дня Європи».

Вражаючим був майстер-клас спільної творчої роботи батьків з дітьми від Ганни Кучми на стенді Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія», м.Київ. Відвідувачі могли потримати в руках макет ембріона дитини у різні етапи розвитку, послухати серцебиття дитини в утробі. 

Централізована бібліотечна система Шевченківського району м.Києва організувала фотосушку, книжково-ілюстраційну виставку «Як тебе не любити, Києве мій!», майстер-клас з витинанки, де можна було ознайомитись з роботами декоративно-прикладного мистецтва «Барвисте диво Петриківки», створеними читачами та працівниками бібліотек даної системи. Також відвідувачі акції змогли взяти участь в «літературному ворожінні» та «літературному раллі». А ще було урочисте загадування бажань та випускання повітряних кульок під скандування «Україна – це Європа!».

Шевченківська цбс
Централізована бібліотечна система Голосіївського району м.Києва презентувала колекцію екслібрисів художника-графіка Георгія Сергєєва та художника Гліба Гржабовського і провела майстер-клас з орігамі. Централізована бібліотечна система Деснянського району м.Києва навчала всіх бажаючих бісероплетінню, створенню українських віночків, валянню з войлоку. Діти і дорослі з захопленням долучились до цих майстер-класів. 
Свій стенд Державна науково-педагогічна бібліотека ім.В.О.Сухомлинського назвала поетично «Під сплетінням каштанових віт, коли свічі запалює травень…». Саме тут зачаровував слухачів своїми ліричними піснями Ігор Якубовськиий з поетом Аркадієм Музинчуком.

ДНПБУ

Були присутні й університетські бібліотеки. На стенді Бібліотеки Київського національного університету будівництва і архітектури студенти грали на гітарі та співали, а Наукова бібліотека Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова активно залучала відвідувачів до буккросингу. Активні та креативні студенти Київського університету ім. Б.Грінченка та Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва залучали всіх бажаючих пройти пізнавальний квест країнами Європи та перевірити себе на знання літератури цих країн. Державна науково-технічна бібліотека провела пізнавальну вікторину «Винаходи та відкриття» з солодкими подарунками для переможців. 
Про особливості створення пінхол-камер (саморобні фотоапарати) та пінхол-фотографій відвідувачі акції дізнались на майстер-класі від українського пінхол-клубу.

Дитячий інтерактив підготувала і Національна бібліотека України для дітей – розмальовки для дітей під час майстер-класу «Дарунок з дитячою душею», фотографії з ростовою лялькою НБУшкою.

НБУ

Представники Гете-інституту в Україні протягом всієї акції проводили конкурс художнього читання, турнір з настільного футболу, рухливі ігри, кіноклуб та багато іншого. Також до акції долучились й інші культурні центри країн Європи – Французький інститут в Україні та Чеський центр в Києві. Французький інститут в Україні представив дитячий клуб «Принци і Принцеси», де діти в ігровій формі знайомились з основами французької мови.
Різнопланові заходи зацікавили як молодь, так і дітей з батьками! Відвідувачі отримали задоволення від змістовного дозвілля, цікаву інформацію та подарунки. Українська бібліотечна асоціація дякує всім учасникам акції за творчий та активний підхід в проведенні акції «Бібліотека під відкритим небом»! Окрема подяка працівникам відділу «Інформація та бібліотека» Гете-інституту в Україні за ініціативу проведення та фінансову підтримку акції.

 

Додаткову інформацію про захід читайте на сайтах:

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України

Державна науково-технічна бібліотека України

Централізована бібліотечна система Деснянського району м.Києва

Централізована бібліотечна система Голосіївського району м.Києва

Studway