Переможці конкурсу бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення УБА

В травні цього року в книгозбірнях Рівненщини розпочалася робота над реалізацією творчих проектів обласного конкурсу міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, який стартував у лютому цього року. Нагадаємо, конкурс мав на меті пошук та втілення креативних форм бібліотечної роботи з цільовими групами, інноваційних бібліотечних послуг, заснованих на ІКТ, корисних громаді, шляхом підтримки творчих бібліотечних ініціатив (проектів). На конкурс надійшло близько 30 проектних заявок від членів РОВ УБА. Відбір учасників проводився на конкурсній основі, з урахуванням професійної діяльності кандидата, пов'язаної з наданням населенню або певним групам послуг з використанням цифрових технологій; потенційної можливості і бажання працювати з цифровими технологіями, а також впровадження набутого досвіду в практику роботи бібліотеки.

Умовами конкурсу було визначено дві складові його проведення:

1) Підготовити творчий проект на одну із запропонованих тем: Інформаційні технології на користь громади; Бібліотека на захисті прав громади; Щаслива бібліотека – щаслива громада: бібліотечні адвокаційні кампанії; Візуалізуй бібліотеку: фото,-відео-крос; Стильні бібліотечні історії в соціальних медіа; Найкраща бібліотечна практика: розкажи, покажи, навчи.

2) Взяти участь у тематичних тренінгах (компонент конкурсу міні-грантів бібліотечних ініціатив – «Професійний прорив», за окремою проектною заявкою). До уваги учасників було запропоновано такі теми занять: «Як створити комп’ютерну школу для людей ІІІ-го віку», «Можливості Веб 2.0 для популяризації книги та читання: створюємо бук трейлер», «Цифрове аудіо: вчимося створювати подкасти».

Отже, перемогу здобули:

У напрямку «Інформаційні технології на користь громади» - Проект «Сварицевичі ХХ ст.», автор Корейчук О.Ф., публічно-шкільна бібліотека с. Сварицевичі Дубровицької Централізованої системи публічно-шкільних бібліотек. Для реалізації проекту придбано фотокамеру. Ініціатива спрямована на виявлення маловідомих, суперечливих сторінок історії, збереження історичної пам’яті с. Сварицевичі та популяризації історичного краєзнавства.

У напрямку «Візуалізуй бібліотеку: фото-відео-крос» - Проект «Візуалізуй бібліотеку: фото-відео-крос», автор Семенюк Р.П., Міська публічна бібліотека м. Кузнецовськ. Для реалізації проекту придбано планшетний комп’ютер. Ініціатива спрямована на покращення поінформованості громади м. Кузнецовськ про сучасні послуги, ресурси та можливості бібліотеки шляхом створення мультимедіа ресурсу.

У напрямку «Бібліотека на захисті прав громади» - Проект «Острожчина без туберкульозу», автор Федорчук І. В., Центральна районна бібліотека м. Острог. Інформаційно-просвітницька акція «Острожчина без туберкульозу!» спрямована на покращення рівня поінформованості населення м. Острога про профілактику та лікування туберкульозу й виховання толерантного ставлення до хворих на туберкульоз.

Також визначено переможців конкурсу на участь у тематичних тренінгах.