Інфраструктура публічних бібліотек для подолання цифрової нерівності в Україні

6 листопада 2013 р. у Комітеті Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій відбулося засідання круглого столу "Роль публічних бібліотек у розбудові інформаційної інфраструктури України".

Учасники круглого столу  (представники комітетів ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Міністерства культури України, програми «Бібліоміст», Української бібліотечної асоціації та бібліотек, що впроваджують проекти соціально-економічної спрямованості, а також органів місцевої влади, громадськості та засобів масової інформації) обговорили можливості модернізованих бібліотек у забезпеченні рівного доступу до ІКТ, підвищення комп’ютерної грамотності населення та розвитку електронних послуг.

Прийнято рекомендації, необхідні для підтримання технічної інфраструктури публічних бібліотек з тим, щоб вони продовжували надавати сучасні послуги населенню: внесення абонплати за інтернет до числа захищених статей бюджетів, оновлення кожні 5 років комп’ютерної техніки у бібліотеках, які надають населенню безоплатний доступ до інтернету, та проходження бібліотекарями кожні 2-3 роки курсів підвищення кваліфікації з ІТ.

Президію УБА на засіданні круглого столу представляли І.А.Шевченко (президент УБА) та В.П.Ярощук (член Президії УБА).

Деталі : 

http://komit.rada.gov.ua/komiit/control/uk/publish/article?art_id=45435&cat_id=44731

 http://www.civicua.org/news/view.html?q=2121142