Бібліотека Львівської політехніки – офіційний партнер УБА – стає на платформу SciVerse Scopus

Упродовж  листопада 2013 року студенти, аспіранти та науковці-викладачі Науково-технічної бібліотеки Національного університету “Львівська політехніка” отримають змогу доступу  до реферативної бази та наукометричної платформи SciVerse Scopus. Нагадаємо, що база даних SciVerse Scopus у багатьох країнах є  одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення  оціночних досліджень на державному і корпоративному рівнях.

Як запевняє координатор роботи з електронними ресурсами бібліотеки Сергій Назаровець, серед відкритих для користування баз — Academiс Search Premier, котра містить анотований покажчик до більш як 13600 журналів, з яких 4700 – повнотекстові. Охоплює база такі галузі, як біологія, хімія, інженерія, фізика, психологія, релігійні та теологічні науки тощо.                                                

У переліку баз й Business Source Premier, що надає доступ до повнотекстових версій більш як 2200 журналів з маркетингу, менеджменту, економіки та фінансів. Додаткова повнотекстова інформація містить звіти з дослідження ринку, галузеві звіти, звіти країн, профілі компаній та SWOT-аналізи. А MasterFILE–Premier це повнотекстові статті з понад 1700 періодичних видань, що спеціалізуються з питань бізнесу, охорони здоров'я, освіти та культури. База містить повні тексти з більш як 500 довідників, 107000 документів-першоджерел, а також колекцію зображень з 502000 світлин. У Newspaper Source вміщені повнотекстові статті з понад 400 газет усього світу. Тут також є повнотекстові стенограми, транскрипти теле- і радіоновин, що надані CBS News, CNN, CNN-International, FOX News, NPR та ін. Своєю чергою Regional Business News вміщує статті із понад 100 регіональних бізнес-видань США та Канади (включаючи газети та журнали видавництва Crain Communications). А книголюбам допоможе Library, Information Science & Technology Abstracts™, що зберігає повнотекстові документи з галузі бібліотекознавства та інформаційних наук. Природничникам же прислужиться Applied Science & Technology Source, де віднайдеться понад 1400 повнотекстових журналів, що охоплюють широкий спектр прикладних досліджень — від акустики до аеронавтики, робототехніки, біомедичної інженерії, нейронних мереж та ядерної енергетики.

Доступ до означених баз буде можливий з будь-якого комп’ютера мережі  Львівської політехніки (адреса: http://www.scopus.com) без  додаткового введення логінів і паролів. А докладнішу інформацію щодо  бази SciVerse Scopus, інструкцію  користувача, політику індексації видань можна знайти на сайті «Наука  України в дзеркалі наукометричної бази даних SciVerse Scopus»  (http://jsi.net.ua/scopus/scopus.html).

Ігор Галущак, Львів