Делегація УБА на Міжнародній конференції «Бібліотеки в часи кризи», м.Торунь, Польща, жовтень 2013 р.

10-11 жовтня в м. Торуні (Польща) відбулася конференція Польської Асоціації Бібліотек  (PZB) «Бібліотеки в часи кризи», у якій взяли участь делегати та гості з Польщі, України, Білорусі та надали свої презентації колеги з Литви і Словакії.

До української делегації на запрошення  PZB, з якою УБА має офіційну Угоду про співпрацю з 2008 р, увійшли працівники Львівської обласної бібліотеки для дітей та бібліотекарі Львівської області на чолі з членом Президії УБА Л.Луговою, виконавчий директор УБА Я.Сошинська та працівники виконавчого офісу УБА.

Українськими фахівцями було представлено 2 презентації: «Антикризові заходи у контексті професійної консолідації: український досвід» (Я.Сошинська) та «Український досвід нестандартного навчання бібліотекарів» (Л.Лугова, О.Бояринова, О.Кремньова), які переконали польських колег, що українські бібліотеки знаходяться не у кризі, а у розвитку, насамперед, дякуючи власній креативності, ініціативам, нестандартному мисленню та професійній консолідації.

Заслуговує на увагу досвід співпраці польських бібліотек з органами державної влади та самоврядування і відчутна підтримка бібліотечної справи з боку держави. Це підтверджує той факт, що досвід бібліотечних інновацій у місцевих громадах представляли бургомістри та війти (голови районних, міських, селищних та сільських рад), а виступи були присвячені будівництву та реконструкції бібліотек, упровадженню сучасних технологій, доступу до широкого кола інформаційних ресурсів, культурно-освітній та дозвіллєвій діяльності бібліотек.

Окремо варто згадати регіональну акцію «Читаємо тут, читаємо там – читаємо всюди!», ініційовану міською бібліотекою м.Шрема, у межах якої впродовж 2012 р. відбулося 134 заходи, у т.ч. «Бібліотечний пікнік», що зібрав 1500 поціновувачів сімейного читання.

Значні перспективи перед польськими бібліотеками відкривають спеціальні програми Європейського Співтовариства, наприклад, «Розвиток сільськогосподарських регіонів», що впроваджувалася у 2007-2013 рр. Також за підтримки Уряду у Польщі реалізується проект для публічних бібліотек від національного інтернет-провайдера та оператора зв`язку «Орандж-Академія для бібліотек».

Отже, такі професійні обміни на засадах офіційних угод про партнерство між УБА та бібліотечними асоціаціями інших країн безумовно сприяють обміну прогресивним досвідом та стають джерелом нових ідей для бібліотечних працівників. А результативна співпраця високо цінується нашими зарубіжними партнерами: за активну діяльність на користь  PZB в Україні, розбудову співпраці з УБА та бібліотеками України, загальне зібрання членів Польської Асоціації Бібліотек обрало члена Президії УБА Ларису Лугову Почесним Членом Польської Асоціації Бібліотек.