Перша Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста, 21-24 жовтня 2013 р., м.Харків

21 жовтня 2013 року на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка розпочалося навчання у Першій Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста. Організаторами проекту виступили Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Харківське обласне відділення Української бібліотечної асоціації, Міністерство культури України, НВП «Ідея» та журнал «Бібліотечний форум України».

Учасниками школи стали двадцять працівників з бібліотек різних типів і відомчого  підпорядкування, які представляли Київ, Луганськ, Львів, Харків, Славутич (Київська обл.), Дружківку (Донецька обл.) і приїхали на навчання власним коштом. Від Виконавчого офісу УБА у школі взяла участь адміністративний координатор В.Польова, яка презентувала видання Асоціації та надавала консультації з поточних питань.

Мета проекту «Школа бібліотечного журналіста» - опанування бібліотекарями України основ бібліотечної журналістики шляхом засвоєння учасниками методів, прийомів журналістської діяльності та отримання практичних навичок за напрямами: взаємодія бібліотек із засобами масової інформації, пресова журналістика,  теле- і радіожурналістика,  інтернет-журналістика, фотожурналістика.

Протягом трьох днів відповідно до програми Школи лектори, фахівці Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка., ознайомили слухачів із основними форматами та методами взаємодії бібліотеки зі ЗМІ, інформаційними, аналітичними та художньо-публіцистичними жанрами журналістики, основами редагування, верстання тощо. Крім того, фахівці бібліотек мали змогу закріпили теоретичні знання практичними завданнями.

Також для учасників школи було проведено екскурсію відділами та залами Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка та містом Харків.

Родзинкою школи стали майстер-класи з професійними журналістами - Філіпом Диканем, журналістом агентства «Медіапорт», редактором та ведучим програми «Старости» та Ганною Прокаєвою, редактором, автором та ведучою телепрограми «Фабрика ідей» Харківської обласної державної телерадіокомпанії.

24 жовтня 2013 р. було проведено міжнародну науково-практичну конференцію Короленківські читання 2013 на тему «Бібліотеки, музеї, архіви в медіа-просторі регіону». Детальніше про захід.

Інтерв’ю з організатором Першої Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста читайте за лінком.