Участь Молодіжної секції УБА у Третьому міжнародному конгресі «Сучасна молодь у сучасній бібліотеці», м.Москва

У м. Москва з 8 по 10 жовтня проходив Третій міжнародний конгрес «Сучасна молодь у сучасній бібліотеці». Організаторами конгресу були Міністерство культури Російської Федерації, Російська бібліотечна асоціація, Російська державна бібліотека для молоді. Учасники конгресу – бібліотечні фахівці з більш ніж 25 регіонів країни, а також Казахстану, України, Франції, Китаю, Фінляндії. На Конгресі Україну представляли молоді бібліотекарі, члени Молодіжної секції УБА – Антоніна Тіщенко (ХДНБ ім. В.Г. Короленка) та Михайло Кудряшев (КРУ «Юнацька бібліотека»). Ініціативу молоді, щодо участі у Конгресі підтримала Президія УБА і сплатила проживання делегатів у Москві. Решту витрат покрили самі молоді бібліотекарі та їхні бібліотеки – Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка і Кримська республіканська установа «Юнацька бібліотека».

Програма Третього міжнародного конгресу «Сучасна молодь у сучасній бібліотеці» передбачала відкриті лекції та майстер-класи, пленарні й тематичні засідання, дискусії. Використовувались й елементи вебінару – було налагоджено відеомости з Міською публічною бібліотекою Сінгапуру, Омською обласною науковою бібліотекою, здійснено інтернет-діалог зі спеціалістами з роботи із молоддю Гельсінської міської бібліотечної системи (Фінляндія). Свої оригінальні проекти учасники представляли у форматі «Печа-куча».

Представники Молодіжної секції УБА активно ділились власним досвідом як у форматі, передбаченому програмою, так й під час неформальних бесід. Так, на тематичному засіданні «Інформаційно-технологічне середовище бібліотеки для молоді: сучасні моделі та перспективні ідеї» М. Кудряшев представляв власний досвід роботи у доповіді «Використання інформаційних технологій у просуванні читання серед молоді». Що ж стосується активної діяльності Молодіжної секції УБА з часу її заснування, то цю інформацію у форматі «Печа-куча» висвітлювала А.Тіщенко у виступі «Молодіжні бібліотечні об'єднання як вирішальний чинник професійної самореалізації молодих фахівців».

Під час Конгресу молоді бібліотекарі налагоджували партнерські зв’язки із закордонними колегами – долучили до УБА президента Російської бібліотечної асоціації В. Р. Фірсова та віце-президента І. Б. Міхнову. Крім того, обговорювали спільні плани, розробляли спільні проекти, ділились досвідом з головою секції «Молоді у бібліотечній справі» М. П. Захаренко. Також вдалось поспілкуватись з головним науковим співробітником НДВ бібліотекознавства, доктором педагогічних наук, професором М. Я. Дворкіною, розповісти їй про діяльність УБА та Молодіжної секції.

Українські учасники Конгресу отримали можливість познайомитись з роботою Російської державної бібліотеки для молоді під час екскурсії бібліотекою. Цей досвід неодмінно стане Антоніні та Михайлу у нагоді у їхній професійній діяльності як у бібліотеках, так й в Українській бібліотечній асоціації.

З доповідями та повідомленнями, що були представлені на Конгресі, можна ознайомитись тут.

Фоторепортаж дивіться тут.