ІV Львівський бібліотечний форум – читаймо у різних форматах

11-14 вересня 2013 р. в межах 20-го ювілейного Форуму видавців у Львові пройшов ІV Львівський бібліотечний форум «Бібліотек@ : Читай! Формат не має значення!», в якому взяли участь понад 200 бібліотекарів з усіх регіонів України, партнери і друзі Української бібліотечної асоціації та інші зацікавлені особи й поціновувачі читання. Бібліотечний форум було організовано УБА спільно з ГО «Форум видавців», Львівською обласною бібліотекою для дітей, Науковою бібліотекою Львівського національного університету ім.І.Франка, Львівською обласною універсальною науковою бібліотекою  за підтримки програми «Бібліоміст».

Насичена професійна програма охопила різні аспекти інформаційно-бібліотечної роботи та спонукала учасників Форуму до зацікавленого обговорення актуальних питань. Про читання і читачів, глобальні виклики, що постали перед видавцями, книгарями і бібліотекарями, трансформацію матеріальної форми книги, а відтак – і традиційного бібліотечного обслуговування йшлося у виступах професора Української академії друкарства Емілії Огар, провідного наукового співробітника Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського Олени Воскобойнікової-Гузєвої, директора видавництва «Навчальна книга-Богдан» Богдана Будного, координатора проекту «Перша Львівська Медіатека» Дениса Бортнікова, директора з маркетингу Книжкового клубу «Клуб сімейного дозвілля» Ірини Гримайло, старшого наукового співробітника Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського Наталії Марченко.

На вістрі часу були проблеми використання електронних книг та електронних читанок, створення електронних бібліотечних колекцій як інтелектуального ресурсу, котрі розкрили у семінарах-презентаціях віце-президент УБА Валентина Пашкова та директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.І.Франка Василь Кметь. Надзвичайно жваво пройшла дискусійна панель з питань авторського права за модерації директора Асоціації «Інформатіо-Консорціум» Олексія Васильєва та патентного повіреного Вікторії Чьочь, де піднімалися питання інтересів читачів, видавців та бібліотекарів, а обґрунтовували різні точки зору на проблему директор видавництва «Самміт-Книга» Ігор Степурін та заступник директора Публічної бібліотеки ім.Лесі Українки м.Києва Ольга Романюк.

Учасники Бібліотечного форуму активно працювали у форматі «світового кафе», де модератори – професори Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Віра Загуменна та Ярослава Хіміч, доцент Національного технічного університету України «КПІ» Ярослава Сошинська та вчений секретар Науково-технічної бібліотеки ім.Г.І.Денисенка НТУУ «КПІ» Світлана Барабаш спрямували колективну думку на обговорення актуальних питань етики сучасного бібліотекаря. Новий професійний досвід щодо промоції і розвитку читання, реалізації проектної діяльності, впровадження бібліотечних інновацій учасники Форуму здобули завдяки панельній презентації директора Інституту Книжки (Польща) Гжегоша Гаудена за модерації президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль та професійно-екскурсійному туру львівськими книгозбірнями «Бібліотек@ - територія ідей».

 

Під час Форуму видавців у Львові стартувала Всеукраїнська акція «Читай! Формат не має значення!», ідейним натхненником та основним організатором якої є Українська бібліотечна асоціація за підтримки ТОВ «Періодика», ДП «Самміт-Книга» та Агенції «Таbasco». Мешканці та гості міста Львова, учасники й відвідувачі Форуму видавців долучилися до флеш-мобу біля пам`ятника Тарасу Шевченку, де із натхненням читали твори великого Кобзаря, а Львівська обласна бібліотека для дітей організувала «Ніч у бібліотеці» для бібліотечної молоді з усієї України, що обмінювалася враженнями від професійного свята книги й планувала подальшу роботу Молодіжної секції УБА. Члени Асоціації активно працювали і в журі конкурсу «Краща книга Форуму видавців-2013». Спеціальною відзнакою Української бібліотечної асоціації нагороджено Українську прес-групу «День» за книжкову серію «Підривна  література».

Отже, вже вчетверте і бібліотечна, і книжкова громадськість України та зарубіжжя у місті Лева активно й творчо обговорює діяльність книгозбірень у новому вимірі, обмінюється досвідом, генерує нові ідеї, налагоджує партнерства, започатковує проекти та  отримує задоволення від спілкування з колегами і друзями, від розмаїття нових думок і видань, презентацій, зустрічей з авторами, автограф-сесій,  конкурсів, літературно-мистецьких заходів, захоплюючої та інтелектуально насиченої атмосфери Форуму.

Презентація Гжегоша Гаудена, директора Інституту Книжки (Польща)

«Промоція і розвиток читання через підтримку бібліотек: польський досвід»

Фотозвіт дивіться тут.

Кавовий партнер заходу – «Світ кави».