Міжнародна науково-освітня програма «Білорусь бібліотечна. Знайомство з м. Мінськ», 19 - 23 серпня 2013 р. Постреліз

Українська бібліотечна асоціація за сприяння Білоруської бібліотечної асоціації організувала для членів УБА Міжнародну науково-освітню програму "Білорусь бібліотечна. Знайомство з м. Мінськ" на базі бібліотек м. Мінськ, Білорусь, яка тривала з 19 по 23 серпня 2013 р. В поїздці взяли участь 14 осіб, серед яких були представники національних, університетських, обласних та районних публічних бібліотек, а також представники спеціалізованих бібліотек.

В програму професійної поїздки було включено ознайомлення з особливостями роботи різних типів бібліотек м. Мінськ із ураховуванням побажань учасників програми. Протягом 3-х днів українські бібліотекарі відвідали 7 бібліотек: Національну бібліотеку Білорусі, 2 університетські бібліотеки – Бібліотека Білоруського державного педагогічного університету ім. Максима Танка та Фундаментальну бібліотеку Білоруського державного університету (ФБ БДУ), публічну бібліотеку – Бібліотеку-філію №10 Централізованої системи дитячих бібліотек м. Мінська, спеціалізовані бібліотеки – Республіканську наукову медичну бібліотеку, Республіканську науково-технічну бібліотеку, Білоруську сільськогосподарську бібліотеку ім. І.С. Лупиновича. 

Бібліотечний тур м. Мінськ розпочався з Республіканської науково-медичної бібліотеки. Приміщення цієї бібліотеки було побудоване спеціально під бібліотеку згідно з «південним дизайном», що має як переваги, так і недоліки для даної кліматичної зони. Учасники професійної програми відмітили комфортну атмосферу, озеленення бібліотеки та приємний дизайн будівлі. В перший день учасники відвідали ще 2 книгозбірні - бібліотеку Білоруського державного педагогічного університету ім. Максима Танка та Фундаментальну бібліотеку Білоруського державного університету. Розміщення не тільки урядових установ та торговельних центрів, а й бібліотек в центрі міста Мінськ справило позитивне враження. В процесі спілкування з білоруськими колегами українські бібліотекарі отримали корисну інформацію стосовно організації, функціонування університетських бібліотек, визначення спільних проблем та шляхів їх вирішення.

В другий день учасники відвідали «Діамант» програми – Національну бібліотеку Білорусі. Форма будівлі - двадцятиповерховий ромбокубооктаедр - символізує цінність знань та нескінченність пізнавального світу. Будівля бібліотеки є однією з найбільших у світі. Дизайн, сучасне обладнання, рівень автоматизації й справді вражає. Національна бібліотека Білорусі є своєрідним символом міста. Зображення національної бібліотеки активно використовується у різноманітній сувенірній продукції – листівках, магнітах, блокнотах, тарілках тощо в сувенірних крамничках. Відвідування оглядової площадки на 20 поверсі бібліотеки можна назвати родзинкою екскурсійної програми по Національній бібліотеці Білорусі. Бібліотека вночі підсвічується, тому після заходу сонця можна милуватись яскравою, мерехтливою та різнобарвною Національною бібліотекою Білорусі.

Продовжували знайомство з мінськими бібліотеками у бібліотеці-філії №10 Централізованої системи дитячих бібліотек м. Мінська, куди завітали ті учасники групи, які цікавились публічними бібліотеками. Решта групи вівідали Білоруську сільськогосподарську бібліотеку. ім. І.С. Лупиновича.

У третій день учасники поїздки спілкувались з Раїсою Нікантровою, директором Республіканської науково-технічної бібліотеки, яка не лише представила роботу різних відділів, а й гостинно запросила до столу для дружньої бесіди.

Крім обміну досвідом з колегами-бібліотекарями, наша група взяла участь в оглядовій екскурсії містом. На двоповерховому автобусі українські бібліотекарі об’їздили півміста, зафільмували багато історичних місць та будівель і більше дізнались про столицю Білорусі.  Також було достатньо часу для самостійних прогулянок містом.

Враження від поїздки надзвичайно позитивні, тому Українська бібліотечна асоціація буде продовжувати організувати професійні поїдки для членів асоціації. В 2014 році планується відвідати м.Гомель, Республіка Білорусь та м.Санкт-Петербург, Російська Федерація. Слідкуйте за новинами УБА та беріть участь у професійних поїздках!

Дякуємо за надані фото учаснику поїздки – Хроболовій Анні