Українська делегація на Конференції Асоціації Угорських Бібліотекарів

З 18 по 20 липня 2013 р. українська делегація у складі члена Президії УБА, директора Чернігівської ОУНБ ім.В.Г.Короленка Аліференко І. та директора Берегівської ЦБС Закарпатської обл., голови Спілки угорських бібліотекарів Закарпаття  Варги Є. взяла участь у 45-й щорічній конференції Асоціації Угорських Бібліотекарів  (АУБ) «Відкритий потік знань, вільний доступ - бібліотеки для європейців» на запрошення угорських колег.

Щорічна  Конференція АУБ кожного року проходить у різних містах Угорщини. 45 ювілейна Конференція проходила у м. Егер - місті виноробів. На конференцію прибули 680 учасників з усіх куточків Угорщини, а також голови відділень АУБ у Сербії, Хорватії , Словенії, Словакії, Австрії, Румунії.

На  пленарних та секційних засіданнях конференції розглядались фінансування бібліотечних проектів у Європейському Союзі,  піднімались питання обслуговування користувачів, зокрема пересувними бібліотеками,  комп’ютеризації бібліотечних процесів, особливо у сільських бібліотеках, проблеми, пов’язані з інформаційно-бібліографічним обслуговуванням.

Під час конференції працювало 11 секцій: бібліографічна секція, музейна секція, технічна, з обслуговування користувачів, дитяча секція та ін. Були підписані угоди про співпрацю зі спілками угорських бібліотекарів, що діють в інших країнах, в т.ч. в Україні.

Під час візиту українські бібліотекарі відвідали дві обласні бібліотеки в м. Ніредьгаза та м. Егер, ознайомились зі структурою бібліотек, обмінялись досвідом роботи з  угорськими  колегами  з питань залучення та обслуговування користувачів, надання платних послуг,  комплектування фондів та  створення електронного каталогу.