«Тисяча і одна картка» - акція від ЕЛАУ, офіційного партнера УБА

Доволі важко уявити собі сучасну бібліотеку без електронного каталога. Його впровадження - не перевірка на "витривалість" нових технологій чи данина моді. Поява каталогів - це важливі якісні зміни в бібліотечно-інформаційній галузі, оскільки завдяки цьому вибудовується нова модель взаємодії бібліотеки і читача.

Читачі давно звикли до електронних послуг у побуті. Тому й інформацію про цікаві видання вони хочуть отримувати в зручний для них час і спосіб. Саме тому бібліотека має на меті максимально представити в мережі інформацію за всіма типами каталогів (у т.ч. алфавітним, тематичним, географічним тощо).

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек компанія "ЕЛАУ" пропонує спільно наповнити ваш електронний каталог новими записами за допомогою технології ретроконверсії.

Як взяти участь в акції?

Для бібліотек м. Києва:

З 08.08.2013 по 08.09.2013 ви можете завітати до нас за адресою: Рейтарська, 13, оф. 4, та оцифрувати частину вашого паперового каталогу, загальним обсягом до 1000 карток. А вже 30 вересня ми надішлемо електронною поштою отримані записи. Увага! Потрібно попередньо залишити заявку на сканування, зателефонувавши за номером 498-20-09, або сповістити нас електронною поштою на адресу: info@elau.org.

Для бібліотек інших міст України:

Якщо ви не маєте можливості завітати до нас - ви все одно маєте змогу взяти участь в акції. Просто самостійно відскануйте або сфотографуйте картки і до 08.09.2013 надішліть електронні копії нам за допомогою будь-яких файлообмінників*.

Правила:

У конкурсі беруть участь всі бібліотеки України, які подали до 08.09.2013 р. матеріали, що відповідають заявленим вимогам.

Послуги з ретроконверсії надаються бібліотекам в якості подарунка.

Картки для ретроконверсії повинні бути читабельні, у форматі jpeg, з роздільною здатністю не менше 150 dpi. Оцифрувати їх можна за допомогою сканера або фотоапарата.

Скан-копії карток приймаються українською і російською мовами.

Ретроконверсія проводиться за такими полями: заголовок, автор, видавництво, рік видання, місто.

Результат робіт - записи у форматі UniMarc або XML передаються електронною поштою.

Після проведення робіт всі відправлені графічні образи карток будуть видалені і не будуть використовуватися з іншою метою.

Повний перелік офіційних правил можна дізнатися тут.

 * Рекомендуємо використовувати наступні ресурси для обміну файлами: www.ex.ua   - "експрес файли", edisk.ukr.net (використовуйте  логін: elau3 та пароль elau33).