Міжрегіональний бібліотечний ярмарок, 9-10 липня 2013 р., м.Львів

9-10 липня 2013 року у приміщенні Українського католицького університету у Львові відбувся Міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». Організаторами регіонального Ярмарку виступили Програма «Бібліоміст», Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівська міська громадська організація «Інститут політичних технологій».

Упродовж двох днів майже 200 учасників з Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Хмельницької областей мали можливість ознайомитися з експозиціями унікальних бібліотечних проектів своїх колег та спільно з представниками влади, бізнесу, громадських організацій та ЗМІ обговорити майбутнє галузі публічних бібліотек зокрема. Завдяки обраному формату проведення конференції, яка була складовою частиною Ярмарку, кожен учасник міг долучиться до формування спільного плану дій для довгострокової підтримки досягнень бібліотек на шляху до модернізації.

Конференція відбувалася в форматі «пошук майбутнього». Методика «Пошуку майбутнього» застосовувалась бібліотеками вперше. Це дієвий інструмент для згуртування учасників для подолання спільних викликів, незважаючи на різноманіття їхніх інтересів та уявлень. Під час конференції була створена мапа спільних дій для забезпечення життєздатності сучасних бібліотечних послуг, якими вже зараз користуються громади.

Під час офіційної церемонії відкриття виступили головний менеджер програми «Бібліоміст» Меган Волк, начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко, завідувач науково-методичного відділу Національної парламентської бібліотека України Інна Цуріна.

Відчути смак інновацій відвідувачі змогли завдяки яскравим проектам, що були представлені на Ярмарку: Проект «Крути педалі уперед» – велотур бібліотеками Рівного», який виконувала Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека аби довести, що велосипед і бібліотека набагато більше ніж дозвілля: це здоровий спосіб життя, цікаві подорожі безпечним транспортом, привабливий спосіб отримати цікаву книгу, корисну інформацію, насолоду від прочитаного, сучасні бібліотечні послуги для кожного.

Централізована бібліотечна система для дітей міста Львова представила проект створення бібліотечної відеостудії «Кіноторба», завдяки якій діти мають змогу набувати навичок роботи з ІТ-програмами (відеозйомка, відео- та звукомонтаж тощо), презентувати свій творчий доробок на розмаїтих фестивалях аматорського кіно, брати участь у мистецьких конкурсах.

Викликав інтерес проект «Бібліотечна Школа батьківства» Перечинської центральної районної бібліотеки (Закарпатська область), який передбачає надання інформаційної та віртуальної допомоги майбутнім та молодим батькам у вихованні і розвитку дітей, взаємовідносин у сім’ї, набутті батьківського досвіду, а також навчання молодих батьків роботи на комп’ютері і в мережі Інтернет.

Інноваційні бібліотечні послуги – військовослужбовцям представила Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка.

Цікавими проектами поділились і сільські бібліотеки: бібліотека-філія села Забужжя Сокальського району Львівської області та бібліотека села Кобиловолоки Теребовлянського району Тернопільської області.

І це лише невелика частина представлених проектів, адже кожен з них викликав обговорення, багато запитань і щирий інтерес колег.