Міжнародна науково-освітня програма «Білорусь бібліотечна. Знайомство з м.Мінськ», 27-31 травня 2013 р. Постреліз

Українська бібліотечна асоціація за сприяння Фундаментальної бібліотеки Білоруського державного університету організувала для членів УБА Міжнародну науково-освітню програму "Білорусь бібліотечна. Знайомство з м.Мінськ" на базі бібліотек м.Мінськ, Білорусь, яка тривала з 27 по 31 травня 2013 р. В поїздці взяли участь 22 особи, серед яких були представники національних, обласних та районних публічних, університетських бібліотек, представники вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної освіти.

Протягом 3-х днів учасники професійної програми відвідали 5 бібліотек: Національну бібліотеку Білорусі, 2 публічні бібліотеки - Мінську обласну бібліотеку ім. А. С. Пушкіна та бібліотеку-філію Централізованої системи державних публічних бібліотек м. Мінська, університетську бібліотеку - Фундаментальну бібліотеку Білоруського державного університету та спеціалізовану бібліотеку - Республіканську наукову медичну бібліотеку. Також за бажанням деяких учасників поїздки було організовано відвідування шкільної бібліотеки м.Мінська. Тепло зустріли делегацію українських бібліотекарів представники Фундаментальної бібліотеки Білоруського державного університету та поділились досвідом, як працює одна з кращих бібліотек ВНЗ м. Мінська. Одним з найочікуваних візитів було відвідання Національної бібліотеки Білорусі (НББ). Протягом 3-х годин привітні працівники показали українським колегам відділ комплектування, відділ бібліографічної обробки документів, відділ індексування документів, відділ формування електронної бібліотеки, відділ обслуговування. Рівень автоматизації та організації роботи просто вражає! Запис в НББ проводиться незалежно від місця проживання за наявності паспорта і коштує приблизно 2 евро, тому українські бібліотекарі також стати користувачами Національної бібліотеки Білорусі. Емоційною була зустріч з директором Мінської обласної бібліотеки ім. А. С. Пушкіна, яка висвітлила реалії роботи обласних бібліотек. У третій день українські бібліотекарі відвідали Республіканську наукову медичну бібліотеку. Коротка, лаконічна та змістовна екскурсія дуже сподобалась українським бібліотекарям, зокрема дуже зацікавив музей історії бібліотеки з незвичними експонатами – старим медичним обладнанням. Більшість українських бібліотекарів відмітили комфортну атмосферу та приємний дизайн будівлі. Також в цей день ми побували у бібліотеці філії №10 ім. М.О. Мінковича Централізованої системи державних публічних бібліотек м. Мінська. В дружньому колі представники українських бібліотек обговорили важливі питання та проблеми з керівником мережі публічних бібліотек та її заступником, обмінялись думками з приводу того, як можна ці проблеми вирішити, знайшли багато спільного та відмінного в організації роботи бібліотек України та Білорусі тощо.

Загалом програма дозволила учасникам ознайомитись з досвідом роботи бібліотек різних типів, сучасних підходів до обслуговування користувачів, планування та дизайну бібліотечних приміщень. Крім обміну досвідом учасники поїздки мали й культурну програму – цікаву автобусно-пішохідну екскурсію по столиці Республіки Білорусь та оперу «Набукко» в Національному академічному театрі опери и балету.

Учасникам сподобалась змістовна та насичена програма, тому Українська бібліотечна асоціація оголошує набір нової групи на науково-освітню програму в м.Мінськ в серпні 2013 р. Просимо надсилати заявки до 20 червня 2013 р.