Місцеві громади по всій Україні зібрали на безкоштовний інтернет в бібліотеках більше мільйона гривень

Програма «Бібліоміст» підбила підсумки 5-го раунду конкурсу на організацію нових послуг у бібліотеках, необхідною умовою якого було залучення співфінансування на додаткові комп’ютери від місцевих громад, влади та спонсорів. У результаті місцеві громади та партнери бібліотек-учасниць «Бібліомосту» додатково вкладуть 1 116 704 грн. у модернізацію ще 169 публічних бібліотек. Внесок органів влади на придбання додаткового комп’ютерного та периферійного обладнання склав 863 834 грн., місцеві спонсори вкладуть 209 760 грн., а фінансування зі спецфондів бібліотек дорівнює 43 110 грн. Загалом за результатами раунду комп’ютерів в бібліотеках по всій країні побільшає на 506 одиниць. За умовами конкурсу, «Бібліоміст» надасть бібліотеці 2 комп’ютери за кожен один комп’ютер, придбаний за рахунок інших джерел, залучити які бібліотека-заявник мала самостійно.  Додатковою перевагою заявників була наявність співфінансування у формі  принтерів, сканерів, цифрових фотокамер, абонплати за інтернет-підключення, коштів на ремонт тощо.

Список бібліотек-переможців додаткового раунду опублікований на веб-сайті програми «Бібліоміст»: http://bibliomist.org/ua/konkursy/peremozhtsi/741-rezultaty-piatoho-raundu-konkursu-z-orhanizatsii-novykh-bibliotechnykh-posluh.

«Бібліоміст» працюватиме в Україні до 31 жовтня 2014 року, аби надати можливість бібліотекам надавати ще більший спектр послуг. Завдяки інформаційним технологіям, сучасні бібліотеки долають цифрову нерівність в умовах, коли лише приблизно 35% домогосподарств мають широкосмуговий доступ до мережі інтернет (дані НКРЗ, 2012 р.). Завдяки програмі «Бібліоміст» на сьогодні безкоштовний доступ до інтернету у бібліотеках мають мешканці 75% районів України, де є технічна можливість підключення до всесвітньої мережі.