Засідання «круглого столу» з обговорення проекту «Концепції розвитку бібліотечної справи України», 23.04.2013, м.Хмельницький

23 квітня 2013 р. у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського в рамках консультацій з громадськістю відбулося засідання круглого столу з обговорення проекту «Концепції розвитку бібліотечної справи України», який розроблений Українською бібліотечною асоціацією. Організаторами заходу були: управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського, регіональне відділення Української бібліотечної асоціації.

На заході були присутні представники органів влади та місцевого самоврядування: спеціалісти управлінь ОДА, завідуючі відділами культури РДА, сільські голови; представники громадських, профспілкових,  творчих організацій: Асоціація «Поділля Перший», Фонду Сталого Розвитку «Стара Волинь», обласного відділення Національної спілки письменників України, обласного відділення Національної спілки краєзнавців України, обласної Спілки поляків, працівники  бібліотек різних систем і відомств.

Метою консультацій з громадськістю було вивчення суспільної думки щодо сучасного розвитку бібліотек та їх місця у соціокультурній інфраструктурі регіону та у розвитку місцевої громади; привернення уваги органів місцевого самоврядування, широкого кола громадськості до проблем бібліотечної галузі, визначення шляхів трансформації бібліотек відповідно до вимог сучасності.

Присутні висловили свою думку щодо діяльності бібліотек в сучасних умовах розвитку суспільства, розповіли про своє бачення законотворчих процесів, що регламентують діяльність бібліотек та їх змін відповідно до потреб сучасної бібліотеки. Учасники «круглого столу» наголосили що бібліотечні заклади області виконують важливі соціальні й комунікаційні функції, забезпечують конституційні права громадян на отримання інформації, є одним з базових елементів культурної, освітньої та інформаційної інфраструктури області; бібліотеки необхідні громаді: серед усіх закладів культури вони найбільш наближені до місцевої громади, є доступними та безкоштовними установами для усіх верств населення, але на сьогодні вони  потребують постійної уваги та підтримки органів держаного управління та місцевого самоврядування, громадськості.

Обговоривши проект «Концепції розвитку бібліотечної справи України», учасниками внесено окремі доповнення: виробити державні нормативно-правові акти, національні стандарти, інструкції, що регламентували б діяльність бібліотек в умовах інформатизації, посилення корпоративної та координаційної взаємодії, створення сучасного стандарту бібліотечної професії.

Хмельницькій ОУНБ імені Миколи Островського доручено узагальнити пропозиції та подати їх для внесення доповнень у «Концепцію розвитку бібліотечної справи України».