Громадські обговорення «Бібліотека – центр нашої громади» на Івано-Франківщині

Відповідно до Програми з адвокації «Через бібліотеки – до знань» Української бібліотечної асоціації Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка спільно з обласним відділенням УБА зініціювали проведення в області громадських обговорень «Бібліотека – центр нашої громади», які проходили з травня до грудня 2012 р. Вони спонукали органи влади та громадськість області оцінити важливу роль та здобутки бібліотечних закладів як центрів місцевої активності для згуртування громади.

У громадських обговореннях взяло участь близько 30 тис. осіб різних верств населення. 74,2 %  від загальної кількості опитаних вважають роботу бібліотечних закладів Івано-Франківщини задовільною. Активну участь в обговоренні брали представники місцевого самоврядування, сільська інтелігенція, священики, учнівська молодь.

Громадські обговорення проводились у три етапи. Перший – слухання відбувалися у сільських філіях, другий – зональні підсумки підводилися на бібліоіміджсесіях під назвою «Сільська бібліотека: нові бібліотечні послуги для користувачів і місцевої громади», третій – загальні результати проведеного вивчення думки місцевої громади щодо ролі бібліотечних закладів у нових умовах обговорювалися 20 грудня 2012 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за участю представників влади, громадськості, директорів та провідних спеціалістів централізованих бібліотечних систем області.           

Ця адвокаційна кампанія на Івано-Франківщині вже має конкретні наслідки. Так, за підтримки місцевої влади у бібліотеках Рожнятівського району та Болехівської ЦБС створено центри туризму, сім сільських філій Рожнятівської ЦБС комп’ютеризовані і підключені до мережі Інтернет, за пропозиціями читачів у бібліотеці-філії с. Хриплин Івано-Франківської ЦБС відкрито бібліотерапевтичний центр, у філії с. Бабче Богородчанської ЦБС – міні-театр. 

Учасники підсумкового круглого столу за результатами громадських обговорень ухвалили Резолюцію, в якій подано рекомендації щодо подальшого розвитку бібліотечної справи на Івано-Франківщині.

Детальніше про перебіг та результати громадських обговорень на Івано-Франківщині читайте тут.