Бібліотечна подія року – Конференція Української бібліотечної асоціації

21-23 листопада 2012 р. в м. Києві відбулась звітно-виборна та щорічна Конференція Української бібліотечної асоціації «Бібліотек@: відкритість, творчість, інновації», у якій взяли участь понад 200 фахівців бібліотечно-інформаційної сфери з усієї України.

З вітальним словом до організаторів та учасників звернулися народний депутат України Микола Томенко, заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, український поет і видавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»  Іван Малкович , директор програми «Бібліоміст» Матей Новак та директор Програми сприяння Парламенту ІІ Елеонора Валентайн . У роботі Конференції УБА також взяли участь відомий письменник Андрій Курков, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, представники українських видавництв та комерційних установ, що співпрацюють з бібліотеками.

21 листопада у Київському міському будинку вчителя відбулася урочиста церемонія вручення нагород і відзнак УБА, а також звітно-виборна конференція Української бібліотечної асоціації. Членам УБА та широкій бібліотечній громаді було представлено звіти Президії (Шевченко І.О.) та Ревізійної комісії УБА (Павленко Р.І.) за період з грудня 2009 по листопад 2012 рр.  В обговоренні підсумків роботи за звітний період взяли участь віце-президенти УБА (Т.Вилегжаніна, В.Пашкова), голови регіональних відділень УБА (Н.Богза, В.Ярощук), члени Студентської секції та Секції з адвокації (О.Бобришева, М.Вірстюк), партнери Асоціації (І.Степурін, А.Журавльова). За підсумками виборів одноголосно Президентом на другий термін з листопада 2012 по листопад 2015 рр. було обрано Шевченко Ірину Олександрівну, а склад нової Президії дещо розширився – з 13 до 15 членів за рахунок  представників регіональних відділень Асоціації. Оновлений склад Президії дивіться  тут.

В перший день конференції також пройшов спеціальний семінар «Новий етап проекту УБА з розвитку Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації у бібліотеках», організований спільно з Програмою сприяння Парламенту ІІ. На ньому було представлено результати дослідження ефективності діяльності Мережі, яке проводилось методом анкетування бібліотек-учасниць (О.Бруй). Своїм досвідом з обслуговування користувачів офіційною інформацією поділилися наші колеги з Рівненської, Донецької, Кіровоградської та Тернопільської областей (Р.Артемчук, Н.Шпакова, І.Хоменко, С.Воробель).

22 листопада учасників Конференції приймала Національна парламентська бібліотека України, де пройшло пленарне і секційні засідання Конференції. Провідні вчені та фахівці галузі обговорювали актуальні питання інноваційного розвитку бібліотек України та професійних громадських об’єднань, етичні засади професії, бібліотечні ресурси, взаємодію бібліотек з громадою, нові адвокаційні ініціативи УБА, орієнтири подальшого розвитку Асоціації та її впливу на розвиток галузі, функції бібліотек в освітньому середовищі, активне залучення молоді до професії  тощо.

Доповіді учасників Ви можете переглянути тут.

У третій день Конференції учасники долучилися до роботи ІІІ Міжнародного форуму «Проблеми розвитку інформаційного суспільства» на базі НТБ ім.Г.І.Денисенка НТУУ «КПІ», акцентувавши свою увагу на питаннях розвитку електронних бібліотек та ефективного використання електронних ресурсів у книгозбірнях.

Отже, щорічну Конференцію УБА по праву можна вважати бібліотечною подією року, адже вона збирає фахівців, відданих розвиткові бібліотечної справи, освіти та культури  України.  Дискусії та обмін досвідом, які відбувались під час Конференції, сприятимуть подальшому  розвитку інформаційного суспільства, національних інформаційних ресурсів, якісних бібліотечних послуг та вільному доступу до інформації.

Фотозвіт дивіться тут.