Оголошено переможців чергового раунду конкурсу "Сучасна бібліотека іде в люди" від програми «Бібліоміст»

Переможці конкурсу проектів «Сучасна бібліотека йде в люди», 2012 р.:

1. Михайлівська сільська бібліотека (Кіровоградська область), проект Бібліотечна фан-зона «Інтернет в твоїх руках»:

Метою проекту є залучення до бібліотеки нових користувачів, зокрема, членів багатодітних родин, представників національних меншин (роми) та молоді села. Бібліотекарі будуть організовувати зустрічі та різноманітні заходи для молоді та дітей у дитячому садку, школі, на танцювальному майданчику села, на стадіоні та в медпункті. Волонтери також сприятимуть поширенню сучасних бібліотечних послуг шляхом проведення низки домашніх зустрічей з малозабезпеченими сім’ями та їх ознайомлення з можливостями пошуку інформації та спілкування у мережі Інтернет. Інші заходи в рамках проекту будуть проводитись під відкритим небом і в бібліотечному шатрі, де до уваги школярів та їх батьків будуть запропоновані брейн-ринг, флешмоб, інтелектуальні ігри, родинні конкурси, відео- та Скайп презентації.

2. Хмільницька районна бібліотека для дорослих (Вінницька область), проект «Бібліотека під відкритим небом»:

Бібліотекарі, озброєні сучасним ноутбуком з мобільним інтернет-зв’язком запропонують своїм потенційним користувачам повний спектр сучасних класичних та інноваційних бібліотечних послуг поза межами бібліотеки. Учасники проекту працюватимуть в санаторіях, парках, на дитячих майданчиках, у  дитячих садках та на ринках.

3. Публічно-шкільна бібліотека с.Мільча (Рівненська область),  проект «Бібліотека на селі: нові можливості»:

Цільовою аудиторією проекту є мешканці села, які не відвідують бібліотеку або з певних причин припинили її відвідувати, а саме:  люди похили віку, люди з обмеженими можливостями, працююча та безробітня молодь, жінки та чоловіки середнього віку. З метою залучення цих груп людей бібліотека планує адаптувати та використовувати нові рекламні рішення, маркетингові підходи, розвивати власний стиль та започаткувати діалог з громадою, використовуючи сучасні комунікаційні та рекламні технології. Бібліотекарі проводитимуть свої навчальні, презентаційні та рекламні заходи  у кав’ярні, на пошті, в магазині, лікарні, школі та в дитячому садку, а також відвідуватимуть людей з особливими потребами.

4. Бібліотека-філія №13 ім. Марка Вовчка Запорізької міської ЦБС для дорослих , проект «Бібліотека без стін»:

Бібліотека розширить коло користувачів, що обслуговуються поза межами бібліотеки (наразі, їх кількість складає 325 читачів) та за допомогою ноутбуку з 3G Інтернетом зможе надавати інноваційні бібліотечні послуги у мобільних бібліотечних пунктах на залізничній станції та платформі. Серед інших заходів проекту – бібліотечний пікнік біля прохідної заводу шкіряних виробів, бібліотечний майданчик біля магазину, консультаційні пункти «Запитай у спеціаліста он-лайн», перегляд фільмів та мультфільмів для дітей у школах, дитячих садках та в медпунктах, розміщення рекламних наметів поруч з автобусними зупинками.

5. Олександрівська районна бібліотека для дорослих (Кіровоградська область), проект «Віртуальний світ у кожну домівку віддалених вулиць»

Оскільки результати бібліотечного дослідження показали низький рівень відвідування бібліотеки користувачами з віддалених районів містечка, особливо серед людей похилого віку, жінок – домогосподарок та безробітніх, діяльність нового проекту бібліотеки націлена на роботу саме з цими групами, які крім того часто почуваються ізольованими й покинутими та відчувають гостру потребу у спілкуванні. Волонтери, залучені до діяльності проекту, за допомогою сучасних комунікаційних та інформаційних технологій проводитимуть презентації та тренінги. Бібліотека також започаткує віртуальну школу пенсіонера, Інтернет-газету та рекламуватиме свої послуги на інформаційних парканах віддалених вулиць селища. Молодь буде залучена до реалізації проекту в якості тренерів-волонтерів та разом із бібліотечними працівниками надаватиме бібліотечні послуги у парку під парасолькою, на міських площах, на березі річки Тясмин та просто неба.