Можливості міжнародної співпраці для Української бібліотечної асоціації

Українська бібліотечна асоціація, прагнучи до розбудови міжнародних стосунків з професійними громадськими організаціями інших країн, активно розвиває програми партнерства та співпраці. За останні роки активізувалася робота УБА у форматах та проектах, що їх пропонує ІФЛА, УБА стала членом Європейської бібліотечної асоціації (EBLIDA), підписано низку угод про партнерство та співпрацю з провідними бібліотечними установами та бібліотечними асоціаціями різних країн – Польщі, Угорщини, Республіки Білорусі, Латвії.

Ще одним кроком на цьому шляху стало підписання Українською бібліотечною асоціацією спільно з асоціаціями 8 країн Меморандуму про співробітництво бібліотечних асоціацій заради їхнього посиленого розвитку. Крім УБА, цей документ підписали: Асоціація розвитку бібліотечної справи Азербайджану, Білоруська, Вірменська, Російська, Таджицька бібліотечні асоціації, Бібліотечні асоціації Республік Казахстан, Киргизстан і Молдова. Підписання Меморандуму відбулося 27 вересня під час Форуму бібліотекарів, що проходив у Астані (Республіка Казахстан) за участі представників від УБА - Шевченко І.О., президента УБА та Вилегжаніної Т.І., генерального директора НПБУ, віце-президента УБА. 

У Меморандумі зазначено, що громадські бібліотечні об’єднання є силою, що здатна впливати на вирішення проблем вільного доступу до громадян до знань, інформації, історико-культурної спадщини, а також здійснювати соціальний захист бібліотекарів. Визнано, що в бібліотечних асоціаціях існують проблеми розвитку регіональних та відомчих мереж, об’єднань за професійними інтересами, існує необхідність підсилення асоціацій авторитетними особистостями, лідерами, діячами культури, науки і мистецтва, визнаними громадською думкою особами.

З метою розвитку асоціацій, збереження статусу бібліотекарів як провідників знань і хранителів часу, наукової та творчої спадщини бібліотечні асоціації, що підписали Меморандум, засвідчили, що вони приймають як керівництво до дії ідеї програми ІФЛА «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій». Повний текст Меморандуму читайте тут.

Українська бібліотечна асоціація як учасник програми ІФЛА «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», де у 2011-2012 рр. вже відбулися тренінги за цією програмою, презентувала нове видання навчальних матеріалів та запропонувала ідеї для співпраці.

На фото 1. - Під час відкриття бібліотечного Форуму. Більше дивись http://www.khabar.kz/rus/socium/V_Astane_nachal_rabotu_forum_bibliotekarej_stran_SNG.html

На фото 2: У приміщенні бібліотеки Назарбаєв Університету. Про бібліотеку дивись більше http://library.nu.edu.kz/wps/portal