Всеукраїнський день бібліотек на Хрещатику! Це було весело!

Вчора, 30 вересня 2012 р., Всеукраїнський день бібліотек вперше відмічали на головній вулиці країни – Хрещатику. Таку ініціативу виявили Президія та Виконавчий офіс  Української бібліотечної асоціації разом зі своїми членами, партнерами та їх родинами, які активно допомагали та брали участь у святкуванні.

Акція, організована УБА, пройшла під гаслом «Знайди свою бібліотеку», адже саме цього дня всім мешканцям та гостям м.Києва було презентовано Бібліотечну мапу міста з відмітками про місцезнаходження та контактною інформацією національних, державних та публічних бібліотек.

Бібліотечний ранок 30 вересня розпочався зі встановлення інформаційного павільйону, який одразу ж почали розмальовувати художники Національної бібліотеки України для дітей разом зі своїми читачами. Вони цілком професійно зобразили Дерево знань, Замок ідей та Веселку з привітанням до Дня бібліотек. Такий яскравий павільйон  одразу привернув увагу до себе і перехожі активно цікавилися тим, що відбувається.

Привітати громаду з Днем бібліотек прийшли студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, які були перевдягнуті в героїв своїх улюблених літературних творів і тим самим створили Книжкову полицю. Кожен з них зачитував улюблені рядки зі своїх книжок, а потім всі разом прогулялися по Хрещатику, вітаючи всіх зі святом.

Навіть дощ не перешкодив Ігорю Якубовському завітати до нас на свято та провести годинний концерт. Саме в такий спосіб він привітав  всю бібліотечну спільноту з професійним святом, побажавши натхнення та творчих успіхів. Це музичне дійство відбулось за ініціативи Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О.Сухомлинського.

Активність та креатив у відзначенні Всеукраїнського дня бібліотек продемонстрували наші колеги з програми «Бібліоміст», які підготували спеціальну дошку привітань «Сучасна бібліотека», де перехожі мали змогу залишити свої побажання. На всіх – дорослих і дітей - чекали солодкі призи з передбаченнями на майбутнє та можливість взяти участь у буккросингу.

Учасники Акції організували міні-флешмоб з книжками, рідерами та парасольками. Він був присвячений підтримці читання під гаслом «Читай! Формат не має значення»!

Надійний партнер УБА – Гете-Інститут в Україні -  підтримав наші бібліотечні акції змістовно та організаційно. Колеги презентували послуги своєї бібліотеки, безкоштовно роздавали німецькі журнали всім зацікавленим, надали обладнання для проведення Акції дитячого малюнку, реклами бібліотек та ін.

Національна бібліотека України для дітей також привела на свято дитячих літературних героїв, які гостинно запрошували маленьких читачів до бібліотеки, пригощали їх солодкими подарунками та розважали конкурсами та вікторинами.

До загального святкування активно приєдналися: Публічна бібліотека імені Лесі Українки м.Києва, ЦБС Дніпровського району, Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода гвардія», Державна науково-технічна бібліотека України, Науково-технічна бібліотека ім.Г.І.Денисенка НТУУ "КПІ", студенти Київського національного університету культури і мистецтв та Благодійна організація «Фонд Братів Кличків», представник якого активно брала участь у Акції та презентувала перехожим книги та невеличкі подарунки від Фонду.

Всі, хто цього дня не зміг відвідати Хрещатик, могли почути привітання до Всеукраїнського дня бібліотек на «Нашому радіо» (за сприяння компанії «Електронні архіви України»), побачити біжучу стрічку у вагонах Київського метрополітену та оголошення на інформаційному табло УНІАН на Європейській площі.

Виконавчий офіс УБА розповсюдив через різні ЗМІ (телебачення, радіо, газети, інтернет-видання) привітання з Днем бібліотек від Президента Асоціації Ірини Шевченко та інформацію про святкування цього дня в Україні.  Всі ці матеріали будуть розміщені в спеціальному розділі «ЗМІ про УБА» на нашому веб-порталі.

Фотоматеріали святкування дивіться тут.