Форум молодих бібліотекарів: заходи від УБА

17-20 вересня 2012 р. в Луганську пройшов V Форум молодих бібліотекарів, організатором якого є Луганська обласна бібліотека для юнацтва. Основна тема Форуму в цьому році – «Бібліотека нового сторіччя у єдності традицій і новацій».

Урочисте відкриття Форуму відбулося за участю Президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів О. Афоніна, Президента Української бібліотечної асоціації І. Шевченко, зав. відділу Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська Академія» О. Гімос, директора Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Н. Морозової, директора та заступника директора Державної бібліотеки України для юнацтва Г. Саприкіна та Т. Сопової, колег з Белгородської державної бібліотеки для молоді (Росія) та ін. Учасниками Форуму були представники 92 бібліотек Луганської, Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Автономної Республіки Крим. Спеціальний гість – Агата Чарнота-Байорек, директор районної і міської публічної бібліотеки в Вєлічці (Польща).

У перший день роботи Форуму в бібліотеці Луганської державної академії культури і мистецтв був проведений спеціальний захід Української бібліотечної асоціації «2012 – Рік молоді в УБА». Президент УБА І. Шевченко та голова Студентської секції О. Бобришева свої виступи присвятили актуальним проблемам молодіжної політики Української бібліотечної асоціації та перспективам її розвитку. До студентів ЛДАКМ і гостей Форуму звернулися також ініціативні бібліотекарі з різних регіонів України – Ю. Кашпрук (Вінницька ОУНБ), М. Вірстюк (Івано-Франківська ОУНБ), Н. Золотарьова (Луганська ОУНБ), В. Даценко (Чернігівська ОУНБ). Молоді представники бібліотечної професії розповіли про всеукраїнські та міжнародні заходи, в яких вони брали участь за сприяння Української бібліотечної асоціації. Яскраві та емоційні виступи справили незабутнє враження на учасників Форуму. Молодими членами УБА було обрано керівника Студентської секції – представника від студентів-майбутніх бібліотекарів, яким стала Поліна Філіппенко, студентка 3 курсу Луганської державної академії культури і мистецтв.

За молоддю – майбутнє! Тому сподіваємось, що програмні заходи УБА, присвячені молоді, й надалі сприятимуть підвищенню ініціативності, професійному зростанню молодих представників професії, залученню їх до активної громадської діяльності задля найбільш ефективного розвитку бібліотечної справи в України.

О. Бобришева, зав. кафедри бібліотекознавства, документознавства та інформаційної діяльності ЛДАКМ, голова Студентської секції УБА