Підсумки громадських обговорень на Рівненщині

11 вересня 2012 у приміщенні Рівненської державної обласної бібліотеки відбулося підсумкове засідання Оргкомітету громадських обговорень «Якою має бути бібліотека нашої громади?», що проходили на території Рівненської області протягом березня-вересня 2012 року з ініціативи УБА та Рівненського обласного відділення Асоціації.

Мета громадських обговорень – визначити перспективи бібліотечного обслуговування в області, розробити шляхи модернізації книгозбірень відповідно до пропозицій краян.

У громадських обговореннях взяло участь 12% населення Рівненської області (134 тис. 227 чол.). Як показало опитування, 100% респондентів вважають, що бібліотека необхідна за місцем проживання. 87% опитаних вказали на недоступність бібліотек для інвалідів, літніх людей з проблемами опорно-рухового апарату і підкреслили необхідність пристосування приміщень для відвідування людей з обмеженими фізичними можливостями.

На думку громади, кожна друга бібліотека області потребує ремонту. В більшості книгозбірень варто замінити вікна, двері, в окремих   перекрити дахи, замінити підлогу, яка прогнила, перетерти стіни і стелю, вражені грибком. Переважна більшість опитаних (85%) вважають необхідною комп’ютеризацію бібліотек та  обладнання їх сканерами, принтерами, мультимедійним оснащенням, підключенням до інтернету.

На засіданні було ухвалено резолюцію за результатами громадських обговорень. Вона містить рекомендації органам місцевого самоврядування та бібліотекам і централізованим бібліотечним системам щодо врахування думки громади з приводу модернізації бібліотек області.