Як залучити владу до бібліотеки? Або адвокаційна кампанія на Луганщині

З ініціативи УБА на Луганщині, як і в інших регіонах України, відбулося громадське обговорення «Бібліотеки ХХІ століття: бачення громади Луганщини»,  під час якого восени 2011 р. проводилося вивчення суспільної думки про місію бібліотеки в суспільстві та її значення для громади Луганщини, обговорення нових інформаційних та соціальних послуг, які повинні надавати бібліотеки для своїх користувачів та громад.

Результати громадських зустрічей стали поштовхом для проведення у 2012 р. масштабної адвокаційної кампанії на Луганщині «Бібліотека і влада: партнерство для розвитку», ініційованої Луганським обласним відділенням УБА та Луганською ОУНБ ім. М.Горького. Основна мета кампанії  - познайомити представників влади різних рівнів із новими досягненнями в бібліотечній справі, інноваційними ідеями, технологіями та послугами, які можуть надавати бібліотеки, важливістю підключення бібліотек до Інтернету з метою подолання цифрового бар’єру та розвитку громадянського суспільства.

Була розроблена концепція дій, яка об’єднала ідеї інформування і просвітництва через демонстраційні та тренінгові програми та ідеї активного лідерства через безпосереднє знайомство із цікавим  регіональним досвідом плідної співпраці влади і бібліотеки. Детальніше про перебіг та результати адвокаційної кампанії на Луганщині читайте на блозі з адвокації у статті члена Президії Луганського обласного відділення УБА, завідуючої відділом наукового аналізу і розвитку бібліотек Луганської ОУНБ ім. М. Горького Аксьонової Г.В. за цим посиланням.