Сучасна бібліотека йде в люди: проекти по залученню нових користувачів та знайомству громад з послугами й ресурсами бібліотек (ІІ-й раунд) - серпень 2012 р.

Ініціатива «Сучасна бібліотека йде в люди» започаткована Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» для українських публічних бібліотек.

Метою ініціативи є підтримка творчих ідей бібліотек, спрямованих на залучення нових користувачів, презентацію роботи бібліотек, знайомство місцевих мешканців з можливостями сучасної обладнаної бібліотеки, пропонованими навчально-інформаційними послугами. Ініціатива заохочує бібліотекарів розробляти проекти, які передбачають надання населенню послуг і ресурсів бібліотек на поза-бібліотечному просторі, у різноманітних громадських місцях – парках, центральних площах, клубах, вокзалах, автостанціях, ринках, супермаркетах, торгово-розважальних центрах, пляжах, ковзанках тощо. У рамках цього проекту будуть підтримані ідеї того, як бібліотека може вийти в люди і надати найпопулярніші бібліотечні послуги, використовуючи сучасні інформаційні технології. Особливо заохочуються проекти, у яких бібліотека працюватиме з групою населення, яка наразі не відвідує бібліотеку. Очікуваними результатами такої діяльності буде зростання кількості відвідувачів бібліотек, покращення іміджу бібліотек серед місцевих громад, залучення потенційних друзів бібліотек і додаткової підтримки.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, заявники мають уважно ознайомитися з усіма документами про конкурс ініціативи «Сучасна бібліотека йде в люди» на веб-сайті www.bibliomist.org і упевнитися в тому, що їхні заклади та проекти відповідають вимогам конкурсу та узгоджуються з усіма положеннями даних Умов конкурсу.

Учасники мають заповнити форму заявки (її також можна взяти у регіонального представника програми у відповідній області), докласти інші супровідні документи (листи підтримки, інші потрібні матеріали), і надіслати 2 копії заповненого пакету документів конкурсу проектів ініціативи «Сучасна бібліотека йде в люди» поштою на адресу офісу IREX:

До уваги: Олени Королюк

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)

вул. Саксаганського 36Д, 2-ий під’їзд, 5-ий поверх

м. Київ 01033

Також бажано надіслати пакет документів у електронній формі на адресу outreach@irex.ua. IREX підтвердить отримання електронної заявки. Останній термін подання заявок – 14 вересня 2012 р.

Конкурсна комісія не буде розглядати неповні і невчасно надіслані заявки.

Будь ласка, зверніть увагу, що заявки від бібліотек – переможниць І–го раунду конкурсу ініціативи «Сучасна бібліотека йде в люди» (2010 р.) у цьому раунді не розглядатимуться.

У процесі підготовки до подання заявки просимо обов’язково ознайомитися з найпоширенішими запитаннями та відповідями про конкурс "Сучасна бібліотека йде в люди".