УБА на Ярмарку «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади», 21-22.05.2012, м.Київ

21-22 травня у м.Києві відбулася святкова бібліотечна подія – Ярмарок бібліотечних інновацій. Експозицію Ярмарку в Українському домі склали 30 найактивніших та найсучасніших бібліотек зі всієї України, відібраних за попереднім конкурсом. Поруч з ними розмістились постійні та надійні партнери бібліотек: Програма «Бібліоміст», Програма сприяння Парламенту II, Українська бібліотечна асоціація, Ресурсний центр «ГУРТ», Корпус миру США в Україні.

В урочистому відкритті Ярмарку взяли участь: Заступник Міністра культури Тимофій Кохан, Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, відомий письменник, голова Консультаційної ради програми «Бібліоміст»  Андрій Курков, Головний менеджер ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла та Мелінди Гейтс  Сірі Освальд, відомий боксер, лідер партії «УДАР», співзасновник Фонду братів Кличків Віталій Кличко та директор програми «Бібліоміст» Матей Новак. Кожен з почесних гостей висловив подяку організаторам заходу та зазначив, що українські бібліотекарі дуже креативні.

Окрім стендових експозицій програма Ярмарку була насичена різними цікавими заходами. За участі УБА відбулись наступні секції: «Сервісна політика УБА», «Міжнародні підходи до сучасних бібліотечних послуг», «Вивчення потреб громади», «Дизайн сучасної бібліотеки», Світове Кафе «Сучасна бібліотека: активний партнер в громаді», Круглий стіл-дискусія «Бібліотеки як комунікативний простір у виборчому процесі» та ін.

Офіційну церемонію нагородження та закриття Ярмарку проводили: Матей Новак, Лариса Нікіфоренко, начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України, Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації, Елеонора Валентайн, директор ПСП II в Україні та   Дмитро Шимків, Генеральний директор компанії «Майкрософт» в Україні.

Лариса Нікіфоренко вручила відзнаки Міністерства культури України найкращим бібліотекам, що були представлені на Ярмарку, а також Українській бібліотечній асоціації, визнаючи її важливу роль в розвитку бібліотечної галузі України.

Ірина Шевченко та Елеонора Валентайн вручили відзнаки та подарунки найкращим бібліотекам-експонентам виставки, а Матей Новак та Дмитро Шимків оголосили та привітали переможців конкурсу «БібліоКіноФест».

22 травня 2012 р. в Національній парламентській бібліотеці України пройшла VI Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу». На запрошення УБА у пленарному засіданні Конференції виступила консультант від Міжнародної федерації бібілотечних асоціацій та установ Ф. Бредлі про роль IFLA  в формуванні сучасних підходів до бібліотечних послуг.

Паралельно 21-23 травня 2012 р. пройшов семінар «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій» для молодих бібліотекарів за програмою IFLA, який вели тренери Дж.Халлам (ІФЛА), В.Пашкова (УБА), Я.Сошинська (УБА). Значну зацікавленість учасників викликав, зокрема, "Круглий стіл" з бібліотекарями Польщі.

Ярмарок бібліотечних інновацій вдруге підкреслив необхідність такого масштабного заходу для розвитку бібліотечної галузі в Україні, її процвітання та обміну досвідом між колегами.

Фотоматеріали Ярмарку дивіться тут.