Результати конкурсу бібліотечного відео «БібліоКіноФест: Кадри вирішують все»

Результати конкурсу «БібліоКіноФест» було урочисто оголошено під час церемонії закриття Ярмарку «Сучасна бібліотека: розбудовуємо місцеві громади» 21 травня. Отже, вітаємо десятку фіналістів і переможців конкурсу!

1. Поети в неті   Тернопільська обласна бібліотека для молоді

У ролику представлено інноваційну бібліотечну послугу, що передбачає використання популярних соціальних веб-ресурсів та сприяє поширенню творчості талановитої молоді регіону, зокрема шляхом бібліотечного проекту «Літературний відеоподкаст «Провесінь Тернопілля». 

2. «Формула успіху»  Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка м. Маріуполя

Формула успіху, на думку маріупольських бібліотекарів, дуже проста: Творчість + Мобільна галерея в бібліотеці = Успіх, визнання. Відео присвячене проекту «Мобільна галерея», що має на меті надати допомогу в популяризації доробків творчих людей, продемонструвати  їхній талант та, що дуже важливо для митців, отримати зворотній зв’язок.  

3. «Психолог в бібліотеці або чарівні перетворення»  Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей

Відео представляє безкоштовну бібліотечну послугу – консультацію психолога. Основний акцент полягає у допомозі дітям, наданні сімейного консультування, використанні спектру інноваційних психологічних методів.

4. «Бібліотека- територія дитинства»  Центральна міська бібліотека для дітей, м. Луцьк

Відео розповідає про програму під назвою «Бібліотека – територія дитинства», що функціонує вже протягом 5 років. Дітлахи залюбки проводять час у бібліотечній майстерні « Я САМ», ляльковому театрі «Соняшник», драматичному гуртку «Соняшникові діти», клубі «Звук П@вутинки. Про все це охоче розповість маленька героїня фільму на ім’я Лера.

5. «АРТИСТки»  Дружківська міська центральна бібліотека ім. Лесі Українки

Вже  здогадалися? Надихнув чарівних авторок відео чорно-білий оскароносний фільм «Артист», а головна мета – розповідь про проект «Образи літературної спадщини», в якому брали участь дівчата-бібліотекарі. Результати проекту - календар та головна вітрина бібліотеки стали новим дієвим інструментом бібліотечної реклами та популяризації класичних творів. А судячи по кількості переглядів на YouTube, це відео має всі підстави стати вірусним.

6. «Соціальні проекти Олександрійської міської Централізованої бібліотечної системи»

Відео висвітлює важливі соціальні проекти і послуги бібліотеки: інформаційні пункти програми «Жди меня» в бібліотечних Інтернет-центрах, де бібліотекарі-консультанти безкоштовно допомагають усім бажаючим розмістити на офіційному сайті телепрограми  заявку на пошук. Також розповідається про патріотичний проект «Пам'ятаємо Вас…», мета якого полягає у пошуку та встановленні місця захоронення солдат, похованих в роки Великої Вітчизняної війни та в повоєнні часи на території м. Олександрія, Олександрійського району.

7. «Знайшли до кожного стежину» Центральна бібліотека м. Антрацит

Відео демонструє, як ресурси Інтернету використовується у бібліотеці на користь різним представникам громади. Висвітлюється діяльність читацького клубу для людей зі спеціальними потребами «Біла тростина», клубу шахістів «Біла тура», клубу «ММК. Приводьте друзів ! Відпочиваймо  разом!». Бібліотека допомагає кожному повірити в свої сили, розкрити талант і досягти визнання. 

8. «Библиотека равных возможностей» Центральна міська бібліотека ім. М.Горького, м. Краматорськ

Відео висвітлює сучасні бібліотечні послуги, що пропонуються користувачам: безкоштовний Інтернет, використання комп’ютерів, Skype-зв’язок, консультації щодо працевлаштування, консультації з юридичних питань, послуги людям з обмеженими можливостями і багато інших сервісів для всіх верств і членів громади!

9. «Ти не одна» Городенківська центральна районна бібліотека ім. Л. Мартовича

Як ви собі уявляєте роль бібліотеки як осередку соціального життя громади? Городенківська бібліотека демонструє своє бачення і свій проект у відео «Ти не одна».  Висвітлюється використання нетрадиційних підходів у роботі бібліотеки з громадою, зокрема з самотніми жінками з дітьми, самотніми багатодітними матерями, самотніми молодими майбутніми мамами, які опинилися в складних життєвих обставинах. Відео розповідає, як жінки отримують психологічну, соціальну, юридичну підтримку, навчаються комп’ютерної грамотності. В результаті діяльності проекту зібрано близько семи тисяч гривень на лікування хворих дітей, і на сьогоднішній день 65 самотніх жінок стали користувачами бібліотеки.  

10. «Сучасна бібліотека для дитини й родини»  Херсонська обласна бібліотека для дітей

Цей інтерактивний ролик представляє нові послуги бібліотеки і, зокрема, відділу обслуговування дошкільників та молодших школярів, спрямовані на підтримку родинного читання, зміну традиційних бібліотечних послуг із застосуванням новітніх технологій, що так приваблюють дітлахів і молодь. Подивіться самі, яке це відео сучасне!

Від усього серця вітаємо ще раз всіх учасників і переможців конкурсу! Хочемо подякувати за Вашу плідну, невпинну роботу на користь користувачів, за Вашу фантазію і енергію та бажання постійно змінювати життя наших громад на краще.

З роботами всіх учасників конкурсу можна ознайомитись на офіційній сторінці конкурсу на блозі «Бібліотечний автобан» http://bit.ly/xQIbw2.