Кабінет Міністрів схвалив План дій з впровадження в Україні Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”

У вересні 2011 р. офіційно започатковано міжнародну ініціативу „Партнерство „Відкритий Уряд”, спрямовану на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.

З метою забезпечення належного виконання пріоритетів Ініціативи Кабінетом Міністрів схвалено План дій з впровадження в Україні Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”(розпорядження від 5 квітня 2012 р. № 220).

Документ розроблено органами виконавчої влади за участю представників інститутів громадянського суспільства. Зокрема, у листопаді 2011 – січні 2012 року громадське обговорення проекту плану, підготовленого Мін’юстом, провели центральні та місцеві органи виконавчої влади. За результатами Секретаріатом Кабінету Міністрів було узагальнено понад 400 пропозицій. Доопрацювання документу здійснювала робоча група під головуванням Голови Держінформнауки В. П. Семиноженка за участю представників інститутів громадянського суспільства, Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів. 30 березня 2012 р. проект Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” було обговорено під час Національного круглого столу.

Українська бібліотечна асоціація залучалася до розробки проекту вищезазначеного документу (І.О.Шевченко, президент УБА - член Громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення України), і внесла пропозиції до змісту  п. 29 Плану дій.

УБА активно сприяє реалізації Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" через виконання програмних завдань проекту "Доступ громадян до офіційної інформації в бібліотеках України" за підтримки Програми сприяння парламенту ІІ та USAID http://www.ula.org.ua/index.php?id=102. Мережа ПДГ, створена в межах цього проекту, вже налічує близько 600 активних публічних та освітянських бібліотек. Черговим кроком до реалізації даного проекту УБА стануть семінари-тренінги "Бібліотеки і розвиток електронного урядування", учасниками яких будуть державні службовці. Перший з таких семінарів УБА наразі заплановано для проведення 30 - 31 травня 2012 року спільно з  Управлінням культури і туризму Херсонської ОДА та Херсонською ОУНБ для керівників відділів культури і туризму Херсонської області.