Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо придбання документів для бібліотечних фондів)

У середу 22 лютого 2012 р. Верховна Рада ухвалила у першому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо придбання документів для бібліотечних фондів) (р.н.1915), поданий народними депутатами Миколою Томенком та Ігорем Єреськом («за» проголосувало 342 народних депутати).

Внесення цього законопроекту було ініційовано Українською бібліотечною асоціацією, яка також організувала адвокаційні заходи з його підтримки бібліотеками різних систем і відомств та партнерами Асоціації з усієї України.

Виступаючи під час розгляду законопроекту, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зауважив, що на сьогодні бібліотека - це поодиноке місце у містах та селищах, в яке люди можуть зайти і безкоштовно отримати якісь послуги. Він зазначив, що прийняття даного закону хоч і не вирішить всіх наявних на сьогоднішній день проблем в бібліотечній сфері, однак дасть можливість хоча б максимально швидко та дешево закупити необхідну для бібліотек літературу.  «Треба дати можливість тим людям, які сьогодні фактично на героїзмі, на патріотизмі продовжують пропагувати найвищі цінності, працювати на належному рівні», - підсумував він.

Законодавчим актом встановлено не поширювати дію Закону "Про здійснення державних закупівель" на випадки, якщо предметом закупівлі є "книги, періодичні видання та інші документи на паперових та електронних носіях інформації для поповнення бібліотечних фондів".