Рекомендації Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України

Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України рекомендує парламенту ухвалити проект постанови про впровадження мораторію на закриття державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості.

Документом (реєстр. №7161) пропонується визнати, що закриття державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості є неприпустимим, та впровадити до кінця 2015 року мораторій на таке закриття.

На думку членів Комітету, Верховна Рада України має доручити уряду здійснити низку відповідних заходів, а саме:

  • проаналізувати ситуацію щодо функціонування державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості та забезпечити припинення їх необґрунтованого закриття;
  • вивчити питання щодо зміни умов фінансування таких закладів;
  • забезпечити поповнення фондів сільських бібліотек сучасними виданнями національного книговидавничого ринку, в тому числі примірниками, виданими за Державною програмою "Українська книга".

На засіданні Комітету зазначалося, зокрема, що у сільській місцевості України відбувається закриття закладів культури, яке, на думку народних депутатів, "має негативні соціально-економічні наслідки і є неприпустимим для цивілізованих, демократичних, культурно-розвинених держав".