Програма «Бібліоміст» вітає переможців конкурсу «Навчально-інноваційні бібліотеки - 2011 р.»

Програма «Бібліоміст» щиро вітає переможців конкурсу «Навчально-інноваційні бібліотеки»-2011 р. в наступних категоріях:

Інноваційні послуги для дітей:

Проект «Бібліомістечко» Тернопільської обласної бібліотеки для дітей передбачає надання інноваційних послуг маленьким читачам (від 1 до 10 років). Планується створення цікавої зони для розваг, де діти разом з батьками знайомляться з книгою та розвивають уяву через гру, завітавши у «Казковий двір», «Квартал розумників» та «Ігровий майдан», з якого можна буде потрапити до дитячого «Інтернет-куточку», майстерню «Умілі ручки» та на «Будмайданчик». Реалізація проекту потребує нового підходу до питання організації бібліотечного інтер'єру. Значна увага буде приділена інтерактивним тренінгам для тих, хто займається вихованням дітей (батьки, опікуни, вихователі, вчителі, дитячі бібліотекарі). Проектом передбачається створення навчального плану занять для кожної вікової групи,  плану тренінгів для дитячих бібліотекарів України та області. Навчальна програма включатиме інноваційні бібліотечні послуги для дітей, використання інновацій в роботі дитячих бібліотек, бібліотечні послуги для дітей, спрямовані на розвиток їхнього творчого потенціалу, та інтерактивні підходи до використання ігор та читання в дитячих бібліотеках. Навчальна програма і матеріали для учасників будуть розповсюджуватися в друкованому та електронному вигляді. Реалізацію проекту буде висвітлено на веб-сторінці бібліотеки та блозі. Обласна бібліотека для дітей проведе 4 тренінги для своїх колег з усієї України в Тернополі. Бібліотека також планує використання технології Microsoft Kinect. Реалізація проекту розрахована на один рік.

Сучасний дизайн приміщення бібліотеки:

Метою проекту Бібліо-кліпарт «Вчимося створювати гармонію і успіх» Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. А.К. Тімірязєва є поліпшення умов для бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів бібліотеки через зібрання, узагальнення та популяризацію накопиченого досвіду з бібліотечного дизайну та апробація нових дизайнерських ідей. Для успішної реалізації проекту бібліотека вже налагодила партнерство з Центральною бібліотекою м. Берлін, Німеччина. Передбачається створення посібника «Бібліотечний блюз: історія успіху бібліотечного дизайну», в якому увага приділятиметься дизайну бібліотечних приміщень, окремі розділи будуть присвячені фітодизайну, зонуванню приміщень бібліотеки, створенню інформаційних зон тощо. З метою поширення кращих практик застосування сучасного дизайну бібліотечних приміщень, використовуючи посібник «Бібліотечний блюз: історія успіху бібліотечного дизайну» будуть проведені регіональні мобільні тренінги за темою проекту в Херсонській ОУНБ ім. О. Гончара та Кіровоградській ОУНБ ім. Д.І. Чижевського. Також тренінг «Професіонал - професіоналу» для представників обласних бібліотек України буде проведено на базі Регіонального тренінгового центру  Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Реалізацію та результати виконання проекту буде висвітлено на веб-сторінці та соціальній мережі Facebook. Бібліотека також висловила зацікавленість у відкритті кафе як один зі шляхів створення більш комфортного середовища для користувачів. Реалізація проекту розрахована на 1 рік.

Електронне врядування:

Проект Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва під назвою «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади» передбачає дослідження кращих практик надання послуг електронного врядування у бібліотеках України та за кордоном. Узагальнені результати дослідження вийдуть у друкованому посібнику, який в подальшому буде розповсюджено серед публічних бібліотек України. Для обміну досвідом з бібліотеками та спілкування з зазначеної теми буде створено сторінку проекту в соціальних мережах. На порталі бібліотеки niklib.com буде розміщено електронну версію надрукованого посібника. Для ознайомлення бібліотечної спільноти й громадськості з кращими практиками та отримання практичних навичок роботи з зазначеного напрямку бібліотекою буде проведено 4 одноденні навчальні семінари (у Миколаєві, Дніпропетровську, Рівному, та Чернігові). Програма кожного з 4-х навчальних семінарів складатиметься з 4-х сесій. 1-ша сесія - теоретична - буде присвячена знайомству з засадами електронного врядування та електронної демократії в країнах близького та далекого зарубіжжя.  2-га сесія - оглядова - буде присвячена знайомству з кращими практиками бібліотек України та зарубіжжя з участі в електронному урядуванні, в т.ч. тієї бібліотеки, яка стане базою для проведення семінару, та однієї з зарубіжних бібліотек (спілкування через Скайп). 3-тя сесія - ознайомлювальна - буде присвячена знайомству з досвідом Центральної бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького з участі в розвитку електронного урядування. 4-та сесія - навчальна, під час якої учасники семінару отримають практичні навички для роботи зі зверненнями громадян в електронному вигляді, дистанційного навчання населення основам електронного документообігу, інформаційній грамотності. Для проведення навчальних семінарів буде залучено представників Національного центру електронного урядування, Української бібліотечної асоціації, Миколаївської обласної громадської організації «Регіональний центр підтримки електронного управління», організації PH International, що забезпечує реалізацію в Україні проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» (IDEA), та інші. Результати роботи проекту буде висвітлено в ЗМІ та соціальних мережах. Реалізація проекту розрахована на 1 рік.

Вітаємо переможців і бажаємо успішного виконання проектів!