Слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності, 18.05.2011 р.

Українська бібліотечна асоціація взяла участь у Слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності «Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів», що пройшли 18 травня за участю 65 осіб – народних депутатів України,  представників центральних органів влади і місцевого самоврядування, національних, обласних, районних і сільських бібліотек з різних регіонів України, громадських організацій і благодійних фондів та ін.

Від Української бібліотечної асоціації були присутні віце-президенти УБА Л.І.Ковальчук та Т.І.Вилегжаніна, член Президії  Коваленко Р.М., голова Рівненського обласного відділення УБА Ярощук В.П., виконавчий директор УБА Сошинська Я.Є. та ін.

УБА вже не вперше активно долучається до законотворчих процесів у бібліотечно-інформаційній сфері та лобіює інтереси бібліотек, бібліотекарів і користувачів, бере участь у Комітетських і Парламентських слуханнях, засіданнях Кабінету Міністрів України, веде офіційне листування з органами державної влади і управління  тощо.

Л.І.Ковальчук у своєму виступі, зокрема, ще раз наголосила  на необхідності внесення до Державного і місцевого бюджетів захищених статей на комплектування бібліотечних фондів, відміни тендерних процедур при закупівлі книжкових, періодичних видань та електронних ресурсів для бібліотек, модернізації матеріально-технічної бази бібліотек та активізації їх підключення до мережі Інтернет, вирішення кадрових питань.

У виступах партнерів УБА з проектної діяльності  М.Новака (Програма «Бібліоміст»), Е.Валентайн (Програма сприяння Парламенту ІІ), О.Коваль (ГО «Форум видавців») зазначалося, що бібліотеки і бібліотекарі є надійними партнерами в демократичному, культурному і освітньому розвитку держави.

Інформацію з сайту Верховної Ради України читайте тут.

Проект Рішення Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності читайте тут.

Зауваження і пропозиції приймаються до 30 травня.