УБА та е-урядування

16-20 травня у Національній академії державного управління при Президентові України в м.Києві пройшли Дні електронного врядування, в межах якого Програма сприяння Парламенту ІІ та Українська бібліотечна асоціація разом з Рівненською державною обласною бібліотекою, Барською районною бібліотекою (Вінницька обл.) та Тернопільською обласною бібліотекою для молоді представляли проект «Мережа пунктів доступу громадян до урядової інформації в бібліотеках».

17 травня цей проект та інноваційні бібліотечні послуги було презентовано на засіданні круглого столу на тему: «Доступ до публічної інформації в умовах модернізації України».

 

До участі в Днях електронного врядування долучилися й інші члени УБА. Так, 12 травня в Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва в рамках святкування Дня Європи в Україні відбулася прес-конференція «Електронне місто - шлях до європейських стандартів», присвячена питанням реалізації міської програми «Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки», а саме  - організації доступу громадян до електронних адміністративних послуг в бібліотеках міста та підготовці кадрів в навчальних закладах для реалізації даної програми.

Сумська міська бібліотечна централізована система разом з Сумською міською громадською організацією «Бібліотечна асоціація» 19 травня  2011 року провела в межах Днів електронного врядування семінар «Організація доступу до інформації органів влади в бібліотеках» для бібліотечних працівників м. Суми.

Цей захід проводився в Центральній міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка, яка з 2008 року є Центром доступу  громадян до інформації органів влади.

В рамках семінару обговорювався нещодавно прийнятий Закон України «Про доступ до публічної інформації» та його використання громадянами.