УБА на Львівському міжнародному дитячому фестивалі, 28-30 квітня 2011 р.

Новий формат проведення «Форуму видавців – дітям», який цьогоріч трансформувався у Львівський міжнародний дитячий фестиваль, підкреслив цілісність та комплексність заходу, співорганізатором якого стала Українська бібліотечна асоціація.

Завдяки нашому колективному члену - ГО «Форум видавців» - УБА була представлена на виставковій експозиції, де всі бажаючі могли ознайомитися з виданнями Асоціації, отримати інформацію про діяльність УБА, долучитися до Асоціації та зробити благодійні внески.

Ми з приємністю спостерігали, яку увагу всі співорганізатори Фестивалю приділяли основній цільовій аудиторії – дітям, а ті із захопленням розглядали виставкові стенди, брали участь у Параді, різноманітних акціях та майстер-класах, спілкувалися з письменниками, співали і танцювали. З ініціативи УБА під час Фестивалю було розпочато Акцію дитячого малюнку «Моя бібліотека», у якій взяли участь близько 60 дітей дошкільного, молодшого і середнього шкільного віку.

Окремо хочемо відзначити важливість проведення в межах Фестивалю IV Міжнародної науково-практичної конференції з проблем дитячої книги і читання. Виступи доповідачів, серед яких були представники УБА, програми «Бібліоміст», Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського, Національної бібліотеки України для дітей, Львівської обласної бібліотеки для дітей, Національного технічного університету України «КПІ», Української академії друкарства, Харківського національного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди, Російської книжкової палати, тижневика «Книжное обозрение» (Росія), Воєводської і Міської публічної бібліотеки м.Жешув (Польща), дискусії та неформальне професійне спілкування ще раз підтвердили, що проблеми книжкової справи і читання слід вирішувати спільно: видавцям і медіа, представникам державної влади і Книжкової палати, бібліотекарям і книгорозповсюджувачам, приватним компаніям і громадським організаціям.

Актуальним питанням бібліотечної справи в контексті професійного громадського руху було присвячено засідання Круглого столу УБА,   що пройшло у Львівській державній обласній науковій універсальній бібліотеці за участю виконавчого директора УБА, голови і членів президії Львівського обласного відділення УБА «Галичина» та активістів УБА з Львівської, Кіровоградської, Тернопільської, Запорізької областей.

Фотоматеріали з Фестивалю дивіться тут.