Прес-конференція в УНІАН

1 грудня Ірина Шевченко - президент Української бібліотечної асоціації - взяла участь у прес-конференції на тему: «Вихід у світ документально-публіцистичного видання «ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ. Історія прийняття, документи, свідчення».

Прес-конференція присвячена надходженню до провідних бібліотек країни книги, виданої Асоціацією народних депутатів України (учасниками прийняття Декларації) за підтримки Програми сприяння парламенту України ІІ (ПСП ІІ). УБА спільно з ПСП ІІ з 2009 року реалізує проект «Мережа пунктів доступу громадян до офіційної інформації в бібліотеках».

До 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.) вийшов у світ перший тираж документально-публіцистичної книги «ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ. Історія прийняття, документи, свідчення». Видання підготовлене Асоціацією народних депутатів України – всеукраїнською громадською організацією, яка здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України» та об’єднує у своєму складі більше 600 депутатів усіх скликань Верховної Ради України, в т ч. – абсолютну більшість учасників прийняття Декларації про державний суверенітет України.

До 900-сторінкового тому увійшли усі документи, що стосуються підготовки і прийняття Декларації (законопроекти, пропозиції, поправки, порівняльні таблиці; повні стенограми обговорення проектів та постатейного прийняття Декларації; результати низки поіменних голосувань), аналітичні статті та спогади безпосередніх учасників прийняття Декларації, а також два блоки ексклюзивних фото того часу. Відкривається видання зверненням до читачів Президента України В. Ф. Януковича, а також вступними статтями Голови Верховної Ради України В.М. Литвина та Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова.

Видання, про яке члени Асоціації багато років мріяли і готували, здійснене без жодного державного фінансування – виключно за пожертви членів Асоціації та її друзів, перш за все – Богдана Радейка, громадянина Норвегії українського походження. Обмеженість коштів зумовила дуже скромний тираж цієї книги (500 прим.) і, відповідно, її поширення лише серед членів Асоціації та авторів.

У вересні-жовтні ц.р. за підтримки Програми сприяння парламенту України (ПСП ІІ) (http://pdp.org.ua), яка з 1994 року надає технічну допомогу Верховній Раді України за програмами АМР США (US AID), – здійснено друге видання книги із цільовим призначенням для провідних бібліотек країни. У листопаді ц. р. ПСП ІІ надіслала 270 примірників книги до усіх обласних, наукових бібліотек, бібліотек університетів, які мають юридичні факультети, у тому числі – до 158 бібліотек, що входять до «Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації», створених в результаті відповідного Проекту (http://pdp.org.ua/index.php/caps ) ПСП ІІ у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією (http://www.ula.org.ua ). Крім того, текст книги розміщений на сайті ПСП ІІ (http://pdp.org.ua ). Відповідно, відтепер книга «ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ. Історія прийняття, документи, свідчення» є доступною для усіх поціновувачів новітньої історії України – дослідників, викладачів, студентів, широкого кола читачів. Фото з прес-конференції можна переглянути тут