«З ІТ на ТИ»: Всеукраїнський конкурс для бібліотекарів

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек програмою «Бібліоміст» оголошується конкурс для бібліотекарів «З ІТ на ТИ».

Завдання конкурсу – виявити найкращих бібліотекарів України, які використовують сучасні інформаційно-комунікаційні технології для роботи, дозвілля та пошуку всякої всячини у відповідь на запити різних «чомучок», а також популяризувати Інтернет-технології серед бібліотечної громади. Конкурс проводиться з метою заохочення працівників бібліотек України до постійного підвищення власної кваліфікації, покращення якості та ефективності роботи в мережі Інтернет.

Щоб перемогти у конкурсі, потрібно якомога швидше і повніше відповісти на запитання, які будуть розміщені у визначений час на сайті програми «Бібліоміст». На найспритніших учасників чекають призи: ноутбук для безперечного переможця, пристрій для читання електронних книжок для срібного призера і модем для мобільного Інтернету для бронзового.

Усіх учасників конкурсу буде запрошено до участі у програмах професійного розвитку, пов’ язаних із розробленням і використанням онлайнових ресурсів, які незабаром розпочнуться у рамках програми «Бібліоміст».

Взяти участь у конкурсі «З ІТ на ТИ» можуть усі працівники бібліотек України незалежно від типу і форми власності бібліотеки, в якій вони працюють, безвідносно до їхньої професійної категорії, статі, віку, політичних і релігійних переконань. Участь у конкурсі безкоштовна.

Порядок організації та проведення конкурсу.

1. Відкриття реєстрації учасників. Усіх, хто бажає взяти участь у конкурсі, просимо надіслати електронного листа зі своїм іменем на адресу it.bibliotekar@gmail.com. Реєстрація бажана, але необов’ язкова.

2. 22 вересня 2010 р. о 14:00 на сайті програми «Бібліоміст» та на сторінках друзів- партнерів (з незначним запізненням) буде опубліковано список запитань й електронна адреса, на яку учасникам слід надсилати відповіді. Усі зареєстровані учасники отримають запитання конкурсу на свою електронну скриньку за 5 – 10 хвилин до розміщення цього завдання на веб-сайті.

3. Відповіді на запитання приймаються до 14:00 23 вересня 2010 р. Кожен, хто надіслав відповідь, отримає підтвердження, що його лист-відповідь отримано.

4. Після 16:00 на веб-сайті програми «Бібліоміст» поступово буде розміщено усі відповіді учасників конкурсу.

5. Журі конкурсу оцінює відповіді учасників і визначає переможця. Імена переможців буде оголошено на сайті «Бібліоміст» 27 вересня. Переможці повинні будуть підтвердити належність до бібліотеки (копія трудової, службове посвідчення тощо) і надіслати своє фото – країна має знати своїх героїв.

6. Переможця буде запрошено у м. Київ на церемонію нагородження, приурочену до Всеукраїнського дня бібліотек. Журі конкурсу. До складу журі увійде автор ідеї конкурсу, представники Української бібліотечної асоціації, Міністерства культури і туризму України, програми «Бібліоміст».

Оцінюватиметься повнота, достовірність і швидкість надання відповідей. Детальніше про вимоги до формату відповідей буде повідомлено разом із запитаннями. Зауважте, щоб забезпечити рівні умови для бібліотекарів з різних видів бібліотек, інформацію для відповідей можна брати лише з відкритих, доступних для всіх джерел. Користуватися платними базами даних забороняється.

Питання для учасників Дайте відповіді на три наступних запитання, вказавши і відповідь, і посилання на веб-сторінку, на якій Ви знайшли цю відповідь. Намагайтеся навести посилання на найбільш авторитетне джерело, інформація з якого, на Вашу думку, найбільш достовірна.

Приклад питання: У якому році засновано організацію IREX?

Приклад відповіді: 1968, http://www.bibliomist.org/pdf/Bibliomist_Factsheet_UKR.pdf

У якому році уродженець міста, в якому кав’ ярня дала назву цілій математичній школі, здобув премію «Оскар» у номінації «найкращий актор»? Поет закликає оберігати її місячний серпик, ставши навшпиньки. Вкажіть її порядковий номер.

Назвіть бібліотечні блоги, що брали участь у конкурсі Best Ukrainian Blog Awards 2009.

Складіть список до 3 повнотекстових, авторських, вільно доступних в Інтернеті публікацій на нижчеподані теми.

Додайте до кожного джерела коротку анотацію (1-2 речення). Електронні бібліотеки в Україні: створення і використання.

Як ефективно використовувати соціальні мережі в роботі бібліотеки.

Надішліть відповіді у тілі електронного листа на адресу answer.bibliotekar@gmail.com.

У листі обов’ язково вкажіть ПІБ, посаду, назву бібліотеки, область. Відповіді приймаються до 14 години дня 23 вересня.

Усі листи, надіслані пізніше вказаного часу, розглянуті не будуть.

Процес відбору переможців.

Члени журі відбирають тих учасників, які правильно відповіли на перших три питання і прислали свої відповіді вчасно, до 14:00 23 вересня 2010 р. Ці учасники переходять у фінал, і журі розглядатиме відповіді на два відкритих питання.

Переможцями буде обрано тих, чиї відповіді на відкриті питання відповідають мінімальним критеріям і надіслані найраніше. Критерії оцінки відповідей на відкриті питання:

• Подані джерела розкривають зміст питання;

• Наведені джерела є різноплановими, висвітлюють кілька точок зору на питання;

• Правильність і повнота інформації, наведеної у джерелі;

• Анотації короткі, написані грамотно, простою і зрозумілою мовою, доступно характеризують зміст джерела. За відповідність критеріям нараховуються бали для кожного питання.

Максимум балів за питання – 4 (по одному балу за відповідність кожному з критеріїв). Просимо зауважити, що у зв’ язку з великою кількістю зареєстрованих учасників на сайті програми «Бібліоміст» буде опубліковано тільки відповіді тих учасників, які набрали максимум балів.

Організатори конкурсу – Пан Бібліотекар, Українська бібліотечна асоціація, програма «Бібліоміст», і Міністерство культури і туризму України – бажають усім успіхів, натхнення, і швидкого Інтернету. Ні пуху, ні пера!

Щиро запрошуємо до участі у конкурсі «З ІТ на ТИ»! Величезна подяка автору ідеї конкурсу – Пану Бібліотекарю! www.panbibliotekar.blogspot.com