Вступний онлайновий курс «Як влаштуватися на роботу в бібліотеку Німеччини», 12 вересня 2022 р.

Від: Понеділок, 12.09.2022
До: Неділя, 25.09.2022

Парасолькова організація німецьких бібліотечних асоціацій "Бібліотека та інформація Німеччини" пропонує українським бібліотекарям можливість пройти вступний онлайновий курс щодо працевлаштування у бібліотеках Німеччини.

Якщо ви працювали у бібліотеці в Україні, маєте відповідний диплом про освіту і наразі хочете продовжувати роботу у бібліотеці Німеччини, то цей курс саме для вас.

Вас підготують до того, як почати бібліотечну кар'єру та налагодити зв'язки з працівниками німецьких бібліотек.

Staatsbibliothek UnterDenLinden NadjaWohlleben 27

Вступний онлайновий курс «Як влаштуватися на роботу в бібліотеку Німеччини» пропонує початкову орієнтацію щодо таких тем:

  • як отримати визнання своєї кваліфікації;
  • як знайти відповідні оголошення про роботу,
  • як подавати документи на роботу в бібліотеці.

Ви отримаєте огляд німецької бібліотечної системи в контексті суспільства, науки та права. Також ви познайомитеся з основними напрямами роботи, поточними розробками, ініціативами та проєктами в наукових та публічних бібліотеках Німеччини.

Курс супроводжується індивідуальними консультаціями з лекторами та колегіальним наставництвом від працівників німецьких бібліотек. 

Навчання розпочинається 12 вересня 2022 року. Після завершення учасники отримають сертифікат професійної освіти, який видається Гумбольдтським Університетом у Берліні.

Онлайновий курс триває 2 тижні з 6 денним навантаженням по 4 години кожного дня. Ви можете брати участь з будь-якого місця.

Мова навчання: німецька, оскільки насамперед організатори орієнтуються на тих, хто планує незабаром подати документи щодо працевлаштування й мають для цього необхідний рівень німецької мови B2. Залежно від складу учасників, організатори можуть надавати консультації українською чи англійською.

Програму ініціюють та здійснюють професіонали-практики з бібліотек, викладачі кафедр бібліотекознавства та інформатики університетів, Інституту бібліотечних та інформаційних наук Гумбольдтського Університету в Берліні, Бібліотечної спілки "Бібліотека та інформація", а також міської бібліотеки Панко в Берліні.

За наявности попиту, онлайн-курс повторюватиметься один-два рази на рік.

Реєстраційна форма для отримання інформації про вступний онлайновий курс:

https://umfrage.hu-berlin.de/index.php/966786?lang=de.

Із запитаннями та уточненнями, звертайтесь до Улли Віммер ulla.wimmer@ibi.hu-berlin.de.

Назад