Публічна розмова «Пере-йменування», 16 червня 2022 р. ВІДБУДЕТЬСЯ

Четвер, 16.06.2022 11:00

Сьогодні, коли відбувається повномасштабна військова агресія Росії проти України, що супроводжується численними злочинами проти людяності з боку російського військово-політичного керівництва, важливого значення набуває звільнення від ідеологічної спадщини російської федерації та припинення возвеличування російської культури в українському просторі.

В Україні сотні закладів культури, зокрема близько 96 публічних бібліотек, до цього часу носять імена, пов’язані з країною-агресором.

ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує на Публічну розмову щодо перейменування бібліотек України за участю бібліотечної спільноти, представників Українського інституту національної пам'яті, фахівців з урбаністики та креативного сектору.

Коли: 16 червня об 11.00.

Де: платформа ZOOM з прямою трансляцією на фейсбук-сторінку Української бібліотечної асоціації.

Формат: онлайн-дискусія.

Організатор: ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Модератор: Вероніка Селега, засновниця ГО «Бібліотека майбутнього».

Реєстрація: обов’язкова (кількість учасників в ZOOM ‒ 95). Заповніть, будь ласка, форму

16632544 101

Будемо спілкуватися:

  • про роль і значення топонімічних символів в культурі та житті суспільств;
  • про те, як на рівні підсвідомості викорінювати комплекс меншовартості українського за допомогою звільнення від назв ‒ німих свідків російського імперського спадку;
  • що звільнення від цього спадку є частиною незворотності так тяжко вистражданих українським народом змін та європейського розвитку нашої держави.

 

Назад