Секція з адвокації

cекція
голова секції: Барабаш Світлана Іванівна, канд.наук з соц.комунікацій, вчений секретар Науково-технічної бібліотеки ім.Г.І.Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
адреса: 03056 м. Київ, пр. Перемоги, 37
телефон: +38(044) 204-83-33
електронна адреса: s.barabash@library.kpi.ua
член Президії УБА, що відповідає за адвокаційну і проектну діяльність: Лугова Лариса Анатоліівна, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, заслужений працівник культури України
адреса: 79008, Львів, вул. Винниченка, 1
 телефон: +38(032) 235-87-48
електронна адреса: lluhova@gmail.com
куратор секції з освітніх питань: Загуменна Віра Вікторівна, кандидат пед.н.аук, професор, завідуюча кафедри бібліотекознавства та інформаційних комунікацій НАКККіМ
адреса: 01015 м. Київ, вул. Лаврська, 9
 телефон: +380(44) 254-47-83
електронна адреса: vzagumenna@ukr.net

 

Секція  Української бібліотечної асоціації (УБА) з адвокації створена в 2008 році з метою консолідувати зусилля членів організації, спрямовані на захист та представлення інтересів українських бібліотек та їх користувачів. Тобто  привернути увагу суспільства і влади до бібліотек, змінити імідж бібліотеки в Україні, зробити її більш привабливою для користувачів і бібліотекарів. У своїй діяльності Секція керується  Конституцією України, відповідними законами та Статутом УБА. В своїх лавах Секція об’єднує активних членів УБА, провідних фахівців, науковців, керівників бібліотек, представників громадськості тощо.

Секція з адвокації підтримує системні зміни у фаховому  середовищі; надає певні можливості зробити свою справу, громаду кращою та формує відчуття відповідальності за втілення цих змін. Головні завдання Секції визначені програмами Української бібліотечної асоціації з адвокації: «Через бібліотеки – до знань!» 2008-2013рр.  та «Дієва бібліотека - успішна громада!» на 2017‒2021 рр.

Секція успішно реалізує освітні адвокаційні проекти, проводить семінари, тренінги, щорічні Всеукраїнські літні школи з адвокації, поширює інформаційні та навчальні ресурси через сайт, соціальні мережі та блог з адвокації.

План роботи Секції на 2019 рік.

План роботи Секції на 2017 рік.

Звіт роботи Секції за 2016 рік.

План роботи Секції на 2016 рік.

На порталі УБА в електронному архіві представлено видання за темою адвокації бібліотек з 2008 року, авторами яких є активні члени секції.

Публікації, що висвітлюють проблеми адвокаційної діяльності, постійно розміщуються  у фахових виданнях та в бюлетені УБА «БібліоТека».

Надзвичайно актуально зараз питання надання послуг населенню в новостворених об'єднаних територіальних громадах, що утворюються внаслідок реформи місцевого самоврядування. Одним із завдань реформи є надання місцевим громадам права самостійно вирішувати питання місцевого значення та наділення їх більшими повноваженнями і можливостями використання внутрішніх резервів. Одним із критеріїв визначення спроможної територіальної громади є її здатність забезпечити належний рівень надання послуг у сфері культури. Тому саме цим завданням необхідно керуватися бібліотекам у процесі адвокаційної діяльності, спрямованої на захист прав користувачів на бібліотечне обслуговування та доступ до інформації.Національна парламентська бібліотека України розробила Рекомендації щодо організації надання бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад, що є особливо корисним ресурсом для адвокаційної діяльності.

Приєднатися до секції може тільки дійсний член Української бібліотечної асоціації, попередньо зареєструвавшись тут.

Переваги членів секції –

  • пріоритетність в адвокаційних проектах, школах та навчальних програмах;
  • підтримка участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях;
  • підтримка власних адвокаційних ініціатив;
  • фахові компетентні консультації;
  • пряма комунікація з лідерами адвокаційних проектів;
  • розвиток партнерських відносин в адвокаційній діяльності та ін.

Стати членом секції може кожний бажаючий в УБА!