Одеська декларація про підтримку плану S

ОДЕСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ

Заява

Секції університетських бібліотек

Української бібліотечної асоціації

підтримки плану S:

негайного та повного відкритого доступу до наукових статей,

які є результатом досліджень, що фінансуються державою

 

Ми, представники університетських бібліотек, видавництв, адміністрацій університетів та громадських організацій України, зібравшись на конференції в Одесі 19-21 червня 2019 р., заявляємо про повну підтримку Плану S[i] та його цілей з огляду на виклики часу щодо Відкритого Доступу та Відкритої Науки.

Ми підтримуємо міжнародні проекти, політики, плани відкритого доступу до наукових публікацій, зокрема, журнальних статей, які є результатом досліджень, що фінансуються державними бюджетами. Підкреслюємо, що особливо актуальними є ці виклики для української науки, яка довгий час перебувала в ізоляції до світової, і все ще є такою з огляду на ряд причин.

Ми звертаємось до університетських спільнот, видавництв, бібліотек сприяти відкритому доступу до результатів досліджень (через журнали відкритого доступу, інституційні репозитарії та гарвестери (в т.ч. Національний репозитарій академічних текстів).

Ми визнаємо необхідність покращення якості журнальних публікацій в країні через дотримання міжнародних стандартів та вимог (рецензування, етики, використання ліцензій CreativeCommons, doi тощо), і всіляко сприяємо цьому. Ми також підтримуємо необхідність створення фондів для підтримки дослідників щодо публікацій у відкритому доступі та прозорість витрат на такі публікації.

Вітаючи такі інфраструктурні інструменти, як DOAJ, OpenDOAR та інші, закликаємо, щоб cOAlition S та інші спонсори визнавали та підтримували також інші відповідні механізми для цієї мети, в т.ч. національні рішення – платформи відкритого доступу.

Підписано в Одесі, 20 червня 2019 р. 

 


 

 

Про План

PDF

Підписати Декларацію

Перелік тих, хто підтримав Декларацію