Хмельницьке обласне відділення УБА

xmuba
дата створення: 2014
кількість членів: 458
керівник: Чабан Катерина Анатоліївна
адреса: 29013, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 28
телефон: +38 (0382) 79 47 31 
електронна адреса: library@ounb.km.ua
веб-сайт: http://www.ounb.km.ua/uba_km/

 

Бібліотек@ - сучасна, креативна, твоя!

Хмельницьке обласне відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація» (ХОВ УБА) є професійним об’єднанням бібліотекарів Хмельниччини та відділенням Української бібліотечної асоціації. Об'єднує більше 500 індивідуальних членів, які професійно пов'язані із бібліотекою, бібліографічною та інформаційною діяльністю,  тих, хто зацікавлений у розвитку бібліотек на  Хмельниччині. Діяльність відділення спрямоване на розвиток  бібліотечної справи,  забезпечення реалізації права користувачів бібліотечних послуг на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування.  

Метою Хмельницького обласного відділення УБА є сприяння розвитку єдиного інформаційно-бібліотечного простору регіону, корпоративній комунікації бібліотек, створення умов для вільного доступу до інформації в публічних бібліотеках, підвищення  авторитету  бібліотеки та бібліотечної професії  серед спільноти, лобіювання  інтересів бібліотекарів та користувачів на різних рівнях.

Одним з основних пріоритетів є співпраця з використання новітніх інформаційних та інтелектуальних технологій,  розвиток послуг бібліотек, покращення якості професійної освіти бібліотекарів різних рівнів, а також сприяння збереженню фондів бібліотек  і забезпеченню безперешкодного доступу до них.Члени регіонального відділення беруть активну участь у розвитку бібліотечного громадського руху в Україні та області, є учасниками Міжнародних бібліотечних форумів, конференцій, навчальних програм. Через засоби масової інформації поширюють інноваційний досвід бібліотек Хмельниччини, виступають ініціаторами і учасниками Всеукраїнських та регіональних акцій, спрямованих на підвищення іміджу бібліотек серед громади.

1

Під егідою відділення УБА проводиться щорічний обласний форум бібліотек Хмельниччини та бібліотечні ярмарки, обласні конкурси серед бібліотек і бібліотекарів, різноманітні акції, проекти.

У 2015 році за підтримки обласного відділення УБА пройшов IIV форум бібліотекарів Хмельниччини та Ярмарка соціальних ініціатив, бібліотечний веб-квест «Відкрий для себе е-урядування», День керівника та Лабораторія методиста, був реалізований проект «Поінформована громада – демократична країна».

Кінцевий результат реалізації всіх проектів завжди узгоджується з головною метою публічної бібліотеки – забезпечення рівного доступу до знань.

Саме завдяки ряду проектів, які реалізовувалися асоціацією за підтримки грантодавців, бібліотек та місцевої влади впроваджено нові послуги, нові соціальні ініціативи. Так, реалізація проекту «Поінформована громада – демократична країна» сприяє донесенню громадянам інформації з питань місцевої реформи та децентралізації та  становленню бібліотек як інформаційних центрів, комунікативної платформи громади, інформаційного посередника між громадянами і владою.

На 2016 рік Хмельницьке обласне відділення УБА планує надалі підтримувати активних членів відділення, займатись проектною діяльністю, бути ініціатором конкурсів, акцій, форумів та конференцій, а також висвітлювати свою діяльність у засобах масової інформації.

Більше про  Хмельницьке обласне відділення УБА див. http://www.ounb.km.ua/uba_km/


  • План роботи відділення на 2021 рік - тут
  • Звіт про діяльність відділення у 2020 році - тут
  • Звіт про діяльність відділення у 2019 році - тут
  • План роботи відділення на 2019 рік - тут
  • Звіт про діяльність відділення у 2018 році - тут