Шевченко Ірина Олександрівна

посада Директор Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв
адреса: 01015, Київ, вул. Лаврська, 9, корп.7
телефон: +38 (044) 280 34 04
електронна адреса Shev_irina2002@ukr.net

 

Фахівець у галузі безперервної освіти, кандидат педагогічних наук (1998), доцент, заслужений працівник культури України (2009).

1983 року закінчила Київський державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука (тепер Київський національний університет культури і мистецтв) за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» (кваліфікація – бібліотекар- бібліограф).

З 1983 по 1987 р. працювала редактором, бібліографом Державної публічної науково-технічної бібліотеки СРСР (м. Москва). У 1989–2006 роках була методистом, старшим викладачем, доцентом, професором Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв у м. Києві. У 1998 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему "Функціонування та організація системи підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів України". Обіймала посади заступника директора Департаменту мистецтва і регіональної політики – начальника відділу аналізу і прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури і туризму України у 2006–2007 роках. З липня 2007 р. працює директором Інституту публічного управління та кадрової політики та професором кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Ірина Олександрівна – автор близько 120 публікацій у професійній пресі з проблематики безперервної бібліотечної освіти, виступає з доповідями на наукових і науково-практичних конференціях і семінарах.

Активно працює в Українській бібліотечній асоціації: була членом Президії, співавтором трьох Стратегій розвитку асоціації – до 2010 р., на 2010-2014 роки та на 2015-2018 роки. Опікується проблемами безперервної освіти – була серед організаторів Головного тренінгового центру Української бібліотечної асоціації в Києві і Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Асоціації та Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Провадить активну громадську діяльність - входить до складу Громадських рад при Держкомтелерадіо України та Міністерстві культури України, а також Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книжка року», очолює експертну раду Держкомтелерадіо з формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за програмою «Українська книга».

11 грудня 2009 р. Ірину Олександрівну Шевченко обрано президентом Української бібліотечної асоціації.

21 листопада 2012 р. Ірину Олександрівну Шевченко обрано президентом Української бібліотечної асоціації на другий термін.

18 листопада 2015 р. Ірину Олександрівну Шевченко обрано президентом Української бібліотечної асоціації на третій термін.

22 листопада 2018 р. Ірину Олександрівну Шевченко обрано віце-президентом Української бібліотечної асоціації.